Merzļikina un Girgensona klubi uzvar, Balcers un Bļugers zaudē

Arī gada pirmajā spēlē Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins tika pie panākuma Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, jo viņa pārstāvētā Kolumbusas „Blue Jackets” pagarinājumā ar 2:1 pārspēja Bostonas „Bruins”. Uzvaru papildlaikā izcīnīja arī Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo „Sabres”, kamēr Rūdolfa Balcera Otavas „Senators” un Teodora Bļugera Pitsburgas „Penguins” cieta zaudējumus, vēsta NHL.

Kolumbusas kluba vārtos Merzļikins atvairīja 25 no 26 metieniem.

Spēles otrajā periodā Davids Pastrņāks vienīgo reizi pārspēja Latvijas vārtsargu. Trešās trešdaļas ievadā „Blue Jackets” spēlētājs Sonijs Milano rezultātu izlīdzināja. Līdz finālsvilpei rezultāts palika nemainīgs, savukārt pagarinājuma 52. sekundē Pjērs Liks Dibuā atnesa uzvaru „Blue Jackets” komandai. Viņš arī tika atzīts par mača pirmo zvaigzni, kamēr Merzļikins otro spēli pēc kārtas saņēma otrās zvaigznes godu. Par mača trešo zvaigzni nosauca „Bruins” vārtu vīru Tūku Rasku.

Kolumbusas „Blue Jackets” – Bostonas „Bruins” spēles momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pēc mača „Blue Jackets” galvenais treneris Džons Tortorella atzinīgi izteicās par latviešu vārtsargu. „Es domāju, ka Elvis bija līmenī, kad viņam vajadzēja būt,” pauda treneris.

Džons Tortorella par Elvja Merzļikina sniegumu
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Girgensona „Sabres” citā mačā atspēlējās no 0:2 un pagarinājumā ar 3:2 pārspēja Edmontonas „Oilers”. Latvietis šajā mačā spēlēja 16 minūtes un 25 sekundes, no kurām 1 minūti un 13 sekundes skaitliskajā mazākumā. Girgensons četras reizes meta pa pretinieku vārtiem un izpildīja divus spēka paņēmienus, spēli noslēdzot ar neitrālu +/- koeficientu.

Bufalo „Sabres” un Edmontonas „Oilers” spēles epizodes

Ceturtais lielākais spēles laiks starp uzbrucējiem ceturtdienas mačā bija Bļugeram, kura pārstāvētā „Penguins” pagarinājumā ar 2:3 atzina Sanhosē „Sharks” pārākumu. Latvietis spēlēja 17 ar pusi minūtes (17:24), no kurām pusotra (1:22) bija skaitliskajā mazākumā. Bļugers divas reizes meta pa vārtiem un izpildīja tikpat spēka paņēmienus, spēli noslēdzot ar pozitīvu rādītāju +1. Tāpat viņš uzvarēja 53% iemetienu.

Pitsburgas „Penguins” – Sanhosē „Sharks” spēles apskats

Tikmēr sezonas pirmajā NHL mačā Balcera pārstāvētā „Senators” komanda otrajā trešdaļā zaudējā Floridas „Panthers”. Pēc pirmā perioda „Seantors” bija vadībā ar rezultātu 2:1, savukārt vēl pēc 20 minūtēm tablo vēstīja 5:2 par labu „Panterām”. Turklāt divi vārti tika gūti pēdējā minūtē. Trešajā periodā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem, Floridas klubam svinot uzvaru ar 6:3.

Balcers, kurš sezonas pirmajā pusē rezultatīvi spēlēja Amerikas hokeja līgā, šajā mačā uz ledus bija 13 minūtes (13:12), no kurām divas (2:02) tika spēlētas skaitliskajā vairākumā. Latviešu hokejists izpildīja vienu metienu un spēli noslēdza ar negatīvu koeficientu -1.

Rūdolfs Balcers par atgriešanos Otavas "Senators" sastāvā
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Fārmklubā aizvadīto laiku Balcers uzskata par lietderīgi pavadītu, jo pēc savainojuma sadziedēšanas pagāja laiks, līdz kājās atgriezās spēks. "Domāju, ka esmu gatavs atgriezties NHL," teica Balcers.

Otavas „Senators” un Floridas „Panthers” spēles momenti

Pēc 40 spēlēm NHL Austrumu konferencē ar 53 punktiem ceturtajā vietā atrodas Pitsburgas „Penguins”. Merzļikina „Blue Jackets” ar 46 punktiem 41 spēlē ir desmitie, kamēr „Sabres” ar 43 punktiem 42 spēlēs ir vienu pozīciju zemāk. Konferences 14. pozīcijā atrodas „Senators”, kas 41 mačā sakrājuši 37 punktus.

Nākamo spēli „Blue Jackets” sestdien aizvadīs savā laukumā pret „Sharks”. Tai pašā laikā „Sabres” uzņems „Panthers”, kamēr „Senators” spēkosies ar Tampabejas „Lightning”. Izbraukuma mačā sestdien „Penguins” viesosies pie Monreālas „Canadiens”.