Merzļikina pārstāvētais Šveices hokeja klubs vēlreiz zaudē Špenglera kausa finālā

Latvijas hokeja izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Šveices komanda "Lugano" sestdien otro gadu pēc kārtas zaudēja prestižā Špenglera kausa finālmačā, tomēr latvietis tika iekļauts sacensību simboliskajā izlasē. Cīņā par titulu Lugāno hokejisti ar 2:5 piekāpās Kanādas izlasei, kas sastādīta no Eiropā spēlējošajiem kanādiešiem. Finālā šīs vienības tikās otro reizi pēc kārtas un otro reizi uzvarēja kanādieši.

Jau pirmajā minūtē rezultātu atklāja "Lugano" hokejists Patriks Zakrisons, tomēr septītajā minūtē kādreizējais Latvijas vienības Rīgas "Dinamo" aizsargs Čejs Genovejs panāca izlīdzinājumu. Otrajā trešdaļā "Lugano" ielaida trīs vārtus un turpinājumā cīņā par uzvaru vairs nespēja iesaistīties.

Merzļikins šajā mačā nospēlēja pirmās 40 minūtes, bet jau pirms cīņas beigām tika iekļauts sacensību simboliskajā izlasē.

Pērn Merzļikins un "Lugano" finālā piekāpās Kanādas komandai ar 3:4. Savukārt Latvijas aizsargs Artūrs Kulda, kurš pārstāv Helsinku "Jokerit" komandu, tika iekļauts simboliskajā izlasē.

Šosezon turnīrā spēlēja arī latviešu aizsarga Andra Džeriņa pārstāvētā Hradeckrālovas "Mountfield", kas ceturtdaļfinālā ar 1:5 kapitulēja Kanādas komandai.

LETA jau vēstīja, ka turnīra otrajā spēlē otrs "Lugano" komandas vārtsargs Daniels Mancato guva traumu, dalību sacensībās noslēdzot priekšlaicīgi. Viņa vietā turnīram tika pieteikts 20 gadus vecais austrietis Štefens Millers, kurš finālā laukumā pavadīja noslēdzošo trešdaļu.

Šveicē notiekošā Špenglera kausa izcīņa norisinās kopš 1923.gada, un tas ir otrais vecākais starptautiskais klubu turnīrs pasaulē aiz Nacionālās hokeja līgas (NHL).

Pirms trim gadiem par šī turnīra uzvarētāju kļuva latvietis Kaspars Daugaviņš, kurš tobrīd pārstāvēja Ženēvas "Servette" vienību no Šveices.

Špenglera kausa izcīņā neviena Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda nav triumfējusi kopš 2010.gada, kad to paveica Sanktpēterburgas SKA. Gadu vēlāk turnīrā piedalījās arī Latvijas vienība Rīgas "Dinamo", turnīru noslēdzot otrajā vietā.