Merzļikina «Blue Jackets» pēdējās minūtēs izlaiž uzvaru; Bļugera «Penguins» negaidīti izstājas

Latviešu hokejista Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" piektdien ar 0:2 zaudēja Monreālas "Canadiens", tādējādi nepārvarot Stenlija kausa izcīņas kvalifikācijas kārtu. Tikmēr citā mačā Elvis Merzļikins četras minūtes pirms mača beigām ielaida trīs vārtus, ļaujot Toronto "Maple Leafs" atspēlēties un papildlaikā uzvarēt Kolumbusas "Blue Jackets" ar 4:3.

Pitsburgas "Penguins" bija pārliecinoši favorīti, taču sērijā viņi piekāpās ar rezultātu 1-3.

Bļugers sezonas pēdējā mačā spēlēja 12 minūtes un 45 sekundes, no kurām divarpus (2:27) skaitliskajā mazākumā. Latvietis izpildīja divus spēka paņēmienus, uzvarēja 56% iemetienu un atradās laukumā pretinieku uzvaras vārtu guvuma brīdī, spēli noslēdzot ar negatīvu +/- rādītāju -1.

Vārtus "Canadiens" guva trešā perioda izskaņā, bet otro ripu viņi raidīja tukšos vārtos.

Pitsburgas "Penguins" - Monreālas "Canadiens" mača momenti

Regulāro sezonu "Pingvīni" noslēdza Austrumu konferences piektajā vietā, kamēr "Canadiens" bija divpadsmitie.

Tikmēr citā mačā "Blue Jackets" droši soļoja pretī uzvarai un kvalifikācijas kārtas pārvarēšanai, jo četras minūtes pirms pamatlaika beigām viņi atradās vadībā ar 3:0. Tomēr, spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, Toronto vienība paveica teju neiespējamo un rezultātu izlīdzināja, kam sekoja uzvara papildlaika.

Merzļikins atvairīja 49 no 53 metieniem jeb 92,5%.

Kolumbusas "Blue Jackets" - Toronto "Maple Leafs" spēles spilgtākās epizodes

Sērijā rezultāts kļuvis 2-2. Izšķirošā piektā spēle plānota svētdien.

Stenlija kausa izcīņā šogad piedalās 24 komandas, kas ir par astoņām vairāk, nekā ierasts. Katras konferences četras stiprākās komandas pirmās kārtas izslēgšanas turnīrā nepiedalās. Pārējās komandas sadalītas pāros un spēkojas līdz kādas vienības trim uzvarām. Uzvarētāji otrajā kārtā spēlēs ar kādu no četrām labākajām konferences komandām.