Meklēs risinājumu Irbes un Lipmana konfliktā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Ceturtdien lielu rezonansi ieguva ziņu, ka Latvijas Hokeja federācijas vadība saņēmusi atlūgumu no valstsvienības vārtsargu trenera Artūra Irbes, kurā viņš pauda neapmierinātību ar federācijas rīcību, nepildot parakstītā līguma saistības. Federācijas prezidents Kirovs Lipmans gan lūdzis Irbi pārdomāt savu lēmumu, un situācija joprojām tiek risināta.

„Kirovs Lipmans ir apņēmies vēl tikties ar Irbi un pārrunāt situāciju. Hokeja federācija ir izpildījusi savas finansiālās saistības pret Irbi, tādēļ sūdzības Lipmana kungs uzskata par nepamatotām," saka Latvijas Hokeja federācijas pārstāvis māris Gorbunovs.

Artūram Irbem neesot attiecīgas izglītības un licences darbam par treneri valsts izlasē. To pieprasa gan Starptautiskās hokeja federācijas, gan Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) noteikumi. Jau jūnijā par to esot aizrādījusi IZM, un Lipmans norāda, ka viņš nav bijis informēts par licences trūkumu.

Kā Lipmans apgalvojis intervijā Latvijas Televīzijai, ministrija jau jūnijā informējusi par Irbes neatbilstību amatam. Tikmēr ministrijas Sporta un jaunatnes departamenta direktore Ulrika Auniņa-Naumova pastāstīja, ka vēl vakar ministrijā pārbaudīti visi dokumentu arhīvi un atkārtoti konstatēts, ka šāda vēstule neesot tikusi sūtīta.

Nav skaidrs, kas ir Irbes un Lipmana konflikta pamatā – finansiālais aspekts vai personiskā nesaderība un saspīlētās savstarpējās attiecības. Ilgus gadus federācijā strādājošais Ēvalds Grabovskis gan atzīst, ka viņu šāds situācijas pavērsiens neesot izbrīnījis, jo Irbe un Lipmans jau iepriekš neesot varējuši sastrādāties, vēl Artūram esot izlases spēlētājam:

„Man jau sākumā likās, ka šī ideja nav ilgtermiņa dzīvotspējīga – Lipmana un Irbes sadarbība. Bet jāskatās arī no citas puses – Artūram bija pietiekoši daudz laika un iespēju, lai vārtsarga prasmi nodotu tālāk un jāmeklē varianti, kā to darīt pareizi un likumīgi Latvijas hokeja labā."

Grabovskis uzsvēra, ka Latvijas valstsvienībai gan šāds konflikts par labu nenāk.

Soču ziemas olimpiskās spēles būs jau februārī. Gatavojoties startam Sočos, Latvijas valstsvienība 8. un 9. novembrī "Arēnā Rīga" divas reizes tiksies ar Krievijas izlasi. Savukārt decembrī klubu kalendārā nacionālo izlašu interesēs ieviestajā pārtraukumā Latvijas hokejisti izbraukumā divreiz spēkiem mērosies ar Vācijas izlasi.

Olimpisko turnīru Latvijas izlase sāks 12. februārī ar spēli pret pēdējā pasaules čempionāta sudraba medaļas ieguvējiem šveiciešiem. Otrā spēle grupu kārtā būs 14. februārī pret Čehiju, savukārt dienu vēlāk būs jāspēlē pret pasaules čempioniem zviedriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti