Hokeja laukums

Hokeja laukums

Hokeja laukums

Hokeja laukums

Brāļi un brālēni Lipsbergi Latvijas hokejā

Lipsbergu dzimta Latvijas hokejā: 2x2 brāļi un brālēni

Latvijas hokejs ir Lipsbergiem bagāts - jau kopš bērnības četratā kopā uzauguši četri brāļi un brālēni, kuri viens par otru allaž rūpējušies. HK "Prizma" uzbrucējs Miks Lipsbergs atzīst, ka citi arvien bieži sajauc, kuri Lipsbergi ir brāļi, bet kuri - brālēni. Mika brālis ir Edgars Lipsbergs, bet otrs brāļu pāris ir Rīgas "Dinamo" uzbrucējs Roberts un Krišs, kurš ir HK "Mogo" aizsargs. 

Savukārt Edgars Lipsbergs ir hokeja skolas "Mārupe" treneris, kuru arī pašlaik viņa brālis un brālēni uzskata par hokejā pieredzējušāko. Edgars Latvijas Televīzijas raidījumā "Hokeja laukums" uzsvēra, ka visiem Lipsbergiem ir augsta darba ētika, neatkarīgi no tā, ka bērnības sapņi par spēlēšanu Nacionālajā hokeja līgā (NHL) nav piepildījušies. 

Roberts Lipsbergs saka, ka visu četrotni uzskata par brāļiem. Laukumā draugu nav, bet Lipsbergi zina, ka viens otram neko sliktu nenodarīs. Kad Roberts šosezon bija nosūtīts uz fārmklubu Liepājā, tobrīd Lipsbergi spēlēja četrās no septiņām virslīgas komandām, un radinieki varēja izbaudīt spēlēšanu vienam pret otru.

Edgars ar Miku hokejā spēkus izmēģināja pirmie, bet drīz vien abi izauga no formas tērpiem. Abu tēvs piedāvāja savam brālim izmēģināt aizvest uz hokeja treniņiem viņa dēlus Robertu un Krišu. Visiem iepatikās, un hokejā palika četri jaunie Lipsbergi. Ne vienmēr gan attiecības sporta laukumos bērnībā bija gluži ideālas, un neizpalika arī izplūkšanās, ja rezultāts kādu neapmierināja un pretinieki par to tika pakaitināti. 

Pēc ledus laukumā pavadītajiem gadiem Edgaram šķitis, ka karjeras turpinājums jāmeklē citā jomā, bet necik ilgs laika nepagāja, un viņš atgriezās. Pašlaik Edgars ir atradis sevi trenera profesijā. Edgars saskata, ka Lipsbergiem bija lielāks potenciāls hokejā, nekā izdevies realizēt, bet atbildes, kādēļ tā noticis, viņam nav. 

Miks Lipsbergs neslēpj, ka ilgu laiku viņam neko nedeva intensīvi fiziskie treniņi, līdz beidzot ieguldītais darbs atmaksājās un izdevās sasniegt Latvijas standartiem atzīstamu līmeni. Miks līdztekus hokejam palīdz dizaina lietās mammai audumu veikalā, un viņu vienmēr ir aizrāvušas radošas lietas. Hokejā Miks cer kļūt par Latvijas čempionu uz uzturēt sevi formā, apvienojot darbu ar hobiju. Iespējams, arī uzspēlēt kādā ārzemju klubā, tiesa sapnis par NHL un KHL ir izsapņots. 

Krišam hokejs pašlaik arvien ir galvenā prioritāte, kurā viņš ir gatavs sevi apliecināt, lai gan paralēli arī strādā. Savukārt Robertam mērķis ir augstā līmenī spēlēt Latvijas izlasē kādā no pirmajām trim maiņām un sasniegt pasaules čempionāta pusfinālā. Kā arī sezonā gūt vismaz 30 vārtus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti