Lipmans par hokeja izlases treneri: Ja ne Beresņevs, varētu būt Nolans

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans ir pārliecināts, ka valstsvienībā nav sarežģījumu un vajadzības steigties ar galvenā trenera nosaukšanu. Latvijas Televīzijas "Sporta studijas" diskusijā Lipmans ceturtdien atzina, ka labas izredzes tikt valstsvienības vadībā ir Leonīdam Beresņevam, ja vien viņa vadītā U-20 izlase tiks pasaules čempionāta elites divīzijā. Ja Beresņevam nesekmēsies, nākamā favorīta lomu Lipmans ir gatavs atvēlēt iepriekš valstsvienību vadījušajam Tedam Nolanam vai arī Artim Ābolam.

Pašlaik LHF izvērtē potenciālo treneru kandidatūras, kuru ir vairāk nekā viena vai divas, sacīja Lipmans. Taču lēmuma par treneri pašlaik vēl nav, un ir tikai doma, ka Beresņevs varētu kļūt par valstsvienības galveno treneri, ja decembrī aizvadīs U-20 izlasi līdz uzvarai pasaules čempionāta I divīzijas A grupā.

Beresņevam kā vienam no kandidātiem  uzvara I divīzijā var pavērt ceļu uz valstsvienību, paskaidroja Lipmans. Viņš ir pārliecināts, ka LHF ne reizi nav kļūdījusies izlases trenera izvēlē, un tieši tādēļ komanda arvien ir pasaules čempionāta elitē. Tiesa, Lipmans pārliecinājies, ka līdzšinējais galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis nevarētu sekmīgi turpināt darbu.

Lipmans atzina, ka reāls ir scenārijs par izlases galveno treneri kļūt Beresņevam, bet, ja nē, tad priekšroka būtu Nolanam. "Varbūt tā arī ir,"  sacīja LHF prezidents, vēlāk savu favorītu lokā nosaucot arī Toljati "Lada" galveno treneri Ābolu. Tajā pašā laikā Lipmans uzskata, ka valstsvienība jāvada trenerim, kam tas ir vienīgais darbs. 

Arī Beresņevs karjerā jau ir bijis valstsvienības galvenais treneris, taču uzvara ar U-20 izlasi viņam ļautu pierādīt, ka ir galvenā trenera amata cienīgs, uzskata Lipmans. Viņš ir pārliecināts, ka Beresņeva nolīgšana neradīs dažos spēlētājos nevēlēšanos spēlēt izlasē, lai gan citi speciālisti šādu iespēju pieļauj. Savukārt Toma Kūlena kandidatūru Lipmans neuzskata par atbilstošu, jo speciālists ir Nolanam labs paziņa un hokeja aģents, nevis profesionāls treneris.

Lipmans darbošanos LHF prezidenta amatā nosauca par savu sirdslietu un teica, ka darbotos tikai biznesā, ja viņam hokejs būtu vienaldzīgs. Turklāt Latvijas hokejā ļoti nozīmīgs ir arī Lipmana nodrošinātais finansējums.  

Savukārt LHF Treneru komitejas vadītājs Gints Bisenieks uzskata, ka Nolans ir labākais speciālists, kāds jebkad vadījis Latvijas izlasi. Pašlaik Nolans gan saņem atlaišanas kompensāciju no Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Bufalo "Sabres", ko varētu zaudēt, pieņemot jauna darba piedāvājumu. Bisenieks arī uzskata, ka KHL treneri izlasē neder, un tas jau ir skaidrs no līdzšinējās pieredzes, jo valstvienības gatavošanās periods sakrīt ar KHL sezonu. 

Lipmans atturējās teikt, kad izlasei būs treneris, taču skaidrs, ka diez vai tas kļūs zināms agrāk nekā decembra beigās, kad būs noslēdzies U-20 pasaules čempionāts I divīzijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti