«Lightning» panāk vadību fināla sērijā pret «Blackhawks» cīņā par Stenlija kausu

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) cīņā par Stenlija kausu pirmdien Tampabejas "Lightning" viesos ar 3:2 uzveica Čikāgas "Blackhawks", panākot vadību fināla sērijā, liecina rīkotāju informācija.

Mača ievadā 1:0 vadībā "Lightning" izvirzīja Raiens Kelahens, taču pirmā perioda turpinājumā Breds Ričards panāca rezultāta izlīdzinājumu, gūstot vārtus skaitliskajā vairākumā.

Trešā perioda sākumā Brendons Sāds panāca 2:1 par labu "Blackhawks", bet 13 sekundes vēlāk rezultāts kļuva neizšķirts, kad vārtus guva Ondržejs Palāts.

Trīs minūtes pirms mača pamatlaika beigām uzvaras vārtus "Lightning" komandai guva Sedriks Pakets, kuram tas bija trešais precīzais metiens šosezon izslēgšanas mačos.

Paketu atzina par spēles pirmo zvaigzni jeb mača labāko spēlētāju. Otrās zvaigznes godu izpelnījās "Blackhawks" uzbrucējs Marians Hosa, kurš atdeva divas rezultatīvas piespēles.

"Lightning" vārtsargs Bens Bišops atvairīja 36 no 38 pretinieku metieniem, nopelnot spēles trešās zvaigznes atzinību.

Fināla sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām "Lightning" panākusi 2:1 vadību.

Jau ziņots, ka sērijas pirmajā spēlē "Blackhawks" viesos uzvarēja ar 2:1, bet otrajā mačā savā laukumā "Lightning" uzvarēja ar 4:3.

"Lightning" iepriekš vienīgo reizi Stenlija kausa finālā spēlēja 2004.gadā, kad arī uzvarēja. "Blackhawks" finālā spēlē 14.reizi. Čikāgas komanda kausu ieguvusi piecas reizes, no tām pēdējā bija 2013.gadā.