«Lightning» ar Gudļevski rezervē nonāk vienas uzvaras attālumā no Stenlija kausa fināla

Vienas uzvaras attālumā no Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa fināla svētdien nonāca Tampabejas "Lightning" vienība, kuras mačam atkal bija pieteikts latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis.

"Lightning" svētdien izbraukumā ar 4:3 (0:1, 2:2, 1:0, 1:0) pagarinājumā pieveica Pitsburgas "Penguins", Austrumu konferences finālsērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-2.

Šīs spēles laikā mājinieki no Pitsburgas izvirzījās vadībā ar 2:0, kad pa vārtiem guva Braiens Dumolins un Patriks Hornkvists, taču Tampabejas vienība pēc Aleksa Kilorna un Ņikitas Kučerova metieniem panāca izlīdzinājumu.

Lai gan otrajā trešdaļā "Lightning" vēlreiz nonāca iedzinējos, 57.minūtē šī vienība izglābās no zaudējuma, kad 3:3 panāca Kučerovs. Duelis turpinājās pagarinājumā, kura 53.sekundē uzvaru Tampabejas vienībai izrāva Tailers Džonsons.

"Lightning" vārtos šajā mačā stājās krievs Andrejs Vasiļevskis, kurš atvairīja 31 no 34 pretinieku metieniem, kamēr Gudļevskis spēli noraudzījās no rezervistu soliņa.

Šīs sērijas nākamā spēle, kas var būt arī pēdējā, notiks otrdien Tampabejā. "Lightning" iekļūšanu Stenlija kausa finālā var nodrošināt otro sezonu pēc kārtas.

Jau ziņots, ka "Lightning" pamatvārtsargs Bens Bišops sērijas pirmā mača pirmajā periodā iedzīvojās savainojumā. Turpinājumā viņa vietā vārtos stājās Vasiļevskis, palīdzot komandai izcīnīt uzvaru ar 3:1, bet Gudļevskis tika pieteikts mačam kā rezerves vārtsargs.

Kā zināms, Rietumu konferences finālā starp Sentluisas "Blues" un Sanhosē "Sharks" komandām rezultāts ir neizšķirts 2-2.