Līdz rudenim valdību informēs par vajadzībām pasaules hokeja čempionāta rīkošanai

Pēc Latvijas Hokeja federācijas (LHF) iegūtajām tiesībām 2021.gadā Rīgā organizēt daļu pasaules čempionāta trīs mēnešu laikā tiks sagatavots ziņojums valdībai par turnīra rīkošanai nepieciešamo, Latvijas Radio piektdien teica Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs. 

Darba plāns paredz tuvākajā Latvijas Nacionālās sporta padomes (LNSP) sēdē saskaņot čempionāta rīkošanu, bet valdības iepriekš pieņemtais lēmums arī nosaka trīs mēnešu laikā kopš čempionāta rīkošanas tiesību piešķiršanas sagatavot ziņojumu, par to, kas nepieciešams čempionāta sarīkošanai, pastāstīja Severs.

Sporta departamenta direktors par valsts iespējamo lomu pasaules hokeja čempionāta rīkošanāLatvijas Radio Ziņu dienests

  Pirms Rīgas kandidatūras virzīšanas tiešs valsts atbalsts čempionāta rīkošanai netika prasīts, bet no LHF prezidenta Aigara Kalvīša teiktā noprotams, ka kāda palīdzība būs vajadzīgs, sprieda Severs. Viņš ir pateicīgs LHF par paveikto rīkošanas tiesību iegūšanai, kā arī priecājās, ka skatītāji Latvijā redzēs labākos hokejistus. Tajā pašā laikā kopā ar LHF daudz kas jāizdara, lai čempionātu sarīkotu augstākajā līmenī, atzina Sporta departamenta direktors.

  Severs aicināja apzināt iespējas kādu jau esošu bāzi izmantot par čempionātam nepieciešamo treniņhalli, atgādinot, ka ledus halle taps arī "Daugavas" stadiona teritorijā. Ja tomēr jābūvē jauna treniņhalle, vajadzēšot apzināt visas iesaistītās puses un jānosaka valsts loma. 

  Kad būs zināms, ko LHF lūdz čempionāta rīkošanai, sekos valdības lēmums, ja tiks lemts par kāda finansējuma piešķiršanu, paskaidroja Severs. Viņš atgādināja, ka šādu pasākumu rīkošanā tiek veidota augsta līmeņa valdības grupa, kas seko darbu gaitai. 

  Sporta žurnālists Armands Puče par pasaules hokeja čempionāta Rīgā rīkošanuLatvijas Radio Ziņu dienests

   Savukārt sporta žurnālists Armands Puče uzsvēra, ka 2021.gada pasaules čempionāts neolimpiskajā gadā pulcēs spēcīgas izlases, taču lielu forumu rīkošanā vienmēr jārēķinās, ka kaut kas notiek par nodokļu maksātāju naudu. 

   Rīgas "Dinamo" īpašnieki kontrolē arī Latvijas Hokeja federāciju un "Arēnu Rīga", tādēļ gribēs klubam uz čempionāta rēķina dabūt labu treniņhalli, taču valstij un pašvaldībai ir gudri jāizvērtē, ciktāl ielaisties šādā "laulībā", sacīja Puče. Viņš sagaida, ka būs interesanti pavērot, par kādiem kompromisiem puses vienosies. Treniņhalli blakus "Arēnai Rīga" noteikti gribētu "Dinamo" vadība, un šādā gadījumā valsts naudai tur nevajadzētu būt ne tuvumā. Arī Puče uzsvēra, ka ir "Daugavas" stadions, kur taps ledus halle.

   Valdībai un LNSP jātiekas ar LHF un jārunā skaidra valoda, atvirzot malā "Dinamo" intereses. Pie medus podiem vienmēr lāči uzradīsies, tajā pašā laikā ar pataloģisku aizdomīgumu visu vērtēt arī nevajag, teica Puče.

   Jau vēstīts, ka Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongresā Rīgas un Minskas kopīgā kandidatūra piektdien Ķelnē sīvā konkurencē ar Somijas pilsētām Tamperi un Helsinkiem ieguva tiesības 2021.gadā rīkot pasaules čempionātu.

   0 komentāri
   Pievienot komentāru
   Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
   Hokejs
   Sports
   Jaunākie
   Populārākie
   Interesanti