LHF valdē dalās viedokļi par nākamo hokeja izlases galveno treneri

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valdes otrdienas lēmums par hokeja valstsvienības galvenā trenera Aleksandra Beļavska atbrīvošanu, nepagarinot līgumu, bijis vienbalsīgs, taču dalās viedokļi, kādam jābūt viņa pēctecim amatā, aģentūrai BNS pastāstīja viens no LHF valdes locekļiem Andris Deniņš.

Pagājušajā gadā ar Beļavski tika noslēgts līgums pēc sistēmas 1+2 gadi, tādēļ tagad bija nepieciešams lemt par līguma pagarināšanu vai nepagarināšanu.

"Par treneri bijām sprieduši arī savstarpējās sarunās un diskutējuši jau iepriekš, tādēļ viedoklis bija izkristalizējies jau pirms sēdes," sacīja Deniņš. "Latvijas izlasei nepaveicās. Reāli vērtējot, komanda arī bija vājāka, nekā citus gadus," viņš teica.

"Pagaidām nav reālu pretendentu, taču ir diskusijas, kādam jābūt jaunajam trenerim. Vieni uzskata, ka tam jābūt ļoti spēcīgam, sevi parādījušam un ar prestižu. Citi ir pilnīgi pretējās domās, ka nav vajadzīgs treneris no ārzemēm un jānovērtē mūsu pašu vietējie treneri."

Ar nākamo treneri, visticamāk, noslēgs līgumu uz ilgāku termiņu. Viens no pretendentiem varētu būt Toms Kūlens, kurš strādāja par Teda Nolana asistentu, pirms amatā stājās Beļavskis.

Deniņš arī atgādināja, ka nākamais laika periods būs ļoti atbildīgs, jo 2016.gada septembra sākumā Rīgā notiks olimpiskais kvalifikācijas turnīrs. "Tajā komandas cīnīsies ar NHL spēlētājiem un nekādas atkāpes nebūs."

Nākamajā valdes sēdē jūlijā varētu tikt izskatītas jauno galveno treneru kandidatūras. "Ja ne nākamajā, tad aiznākamajā valdes sēdē trenerim vajadzētu būt apstiprinātam," sacīja Deniņš.

Jau ziņots, ka LHF valde pasaules čempionātā ieņemto 13.vietu atzina par uzdevuma neizpildi. Valde 27.aprīlī savā sēdē kā valstsvienības uzdevumu pasaules čempionātā Prāgā noteica iekļūšanu labāko desmit komandu pulkā.

Prāgā Latvijas hokeja valstsvienība aizvadīja savu 19.pasaules čempionātu elites divīzijā, septiņās spēlēs tika izcīnītas divas uzvaras pagarinājumā: abas ar 2:1 pār Šveices un Austrijas izlasēm. Latvijas valstsvienība, salīdzinot ar 2014.gadu, Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rangā zaudējusi vienu pozīciju, ieņemot desmito vietu.

Pēc Prāgas čempionāta Latvijas komandu IIHF rangā ir apsteigusi Baltkrievijas izlase, kura pakāpusies uz devīto vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti