Hokejs

Pasaules hokeja čempionāta spēle Čehija - Latvija. Intervija ar Artūru Šilovu

Hokejs

Pasaules hokeja čempionāta spēle Čehija - Latvija. Intervija ar Kristiānu Rubīnu pēc spēles

Pasaules hokeja čempionāta spēle Čehija - Latvija. Intervija ar Artūru Kuldu

Latvijas vārtu guvējs Kulda: Čehijas izlase spēlēja ļoti labu hokeju

Čehijas izlase pasaules čempionātā gūtajā pārliecinošajā uzvarā pār Latviju parādīja ļoti labas hokeja prasmes, tādēļ jau pirmajā trešdaļā spēja nodrošināt piecu vārtu pārsvaru, intervijā Latvijas Televīzijā pēc mača teica Latvijas valstsvienībā vienīgo vārtu autors Artūrs Kulda.

Latvijas hokejisti laukumā pieņēma nepareizus lēmumus un spēle nevedās, turpretim Čehijas komanda darbojās ļoti labi, neskraidot gar apmalēm, bet gan ar efektīvu saspēli raujoties uz vārtiem, paskaidroja Kulda. Pārtraukumā pēc neveiksmīgā pirmā perioda Latvijas hokejisti izsecināja, kā turpināt spēli, un pēdējās divas trešdaļas izdevās daudz labāk, piebilda aizsargs.

Artūram pāris dienas pēc spēles pret ASV lika sevi manīt savainojums, un arī spēlē pret čehiem viņš vēl nebija atlabis par 100 procentiem, taču jutās pietiekami labi, lai dotos laukumā. Aizsardzībā Kulda spēlēja pārī ar Kristiānu Rubīnu, kuru viņš raksturoja kā labu un prasmīgu spēlētāju.

Kulda uzsvēra, ka aizvadītā spēle jāaizmirst, jāizguļas un labi jāsagatavojas nākamajam mačam piektdien pret Austriju.

Intervija ar Artūru Šilovu

Latvijas izlases vārtos nepārspēts palika debitants Artūrs Šilovs, kurš spēlē iesaistījās otrās trešdaļas sākumā, kad pretinieki jau bija vadībā ar 5:0. Šilovs pastāstīja, ka nebija viegli iejusties spēlē, bet palīdzēja visas komandas labākais sniegums otrajā un trešajā trešdaļā. Pirmajā trešdaļā čehi laukumā dominēja, tādēļ tika piedzīvots tik nepatīkams rezultāts, piebilda jaunais vārtsargs, kuru atzina par mačā labāko spēlētāju Latvijas izlasē.

Saruna ar Kristiānu Rubīnu

Aizsargs Kristiāns Rubīns sacīja, ka čehi bija gatavāki spēles sākumam un ātri sabēra ripas Latvijas vārtos. Savukārt pēc rezultāta 0:5 jau bijis grūtāk iejusties un spēlēt. Rubīns uzskata, ka komandai nebija pietiekami pozitīvas enerģijas.

"Ja neesi gatavs pret topa komandām, tad viņi liks par to maksāt," teica Rubīns. "Neteikšu, ka mēs nolaidām rokas [pēc pirmās trešdaļas] un atdevām spēli. Mēs tāpat centāmies, darījām, ko varējām, un rezultāts ir tāds, kāds ir."

Pēc neveiksmīgā pirmā perioda komanda vēlāk saņēmās un centās parādīt labāku sniegumu, lai arī palīdzētu Šilovam debijā pasaules čempionātā, piebilda Rubīns. Viņš uzsvēra, ka komandai ir jāizanalizē pašu sniegums, lai veiksmīgāk aizvadītu nākamo spēli piektdien pret Austriju.

Galvenā trenera Harija Vītoliņa vadītajai Latvijas izlasei pēc spēles pret Austriju grupā vēl atliks mačs pret britiem svētdien un pret Zviedrijas valstsvienību otrdien, 24. maijā.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas. Pasaules čempioni kļūs zināmi 29. maijā.