Latvijas vārtsargi un aizsardzība labāko vidū pasaules hokeja čempionātā pēc trim spēlēm

Latvijas hokeja izlases vārtsargiem – Matīsam Kivleniekam un Ivaram Punnenovam – pasaules hokeja čempionātā Rīgā ir labākais atvairīto metienu procents visu 16 komandu konkurencē pēc aizvadītajām pirmajām trim spēlēm.

(precizēta vārtsargu statistika 6.rinkopā)
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvija piektdien pasaules čempionāta ievadā ar 2:0 pārspēja Kanādu, uzvarot to pirmoreiz pasaules čempionātos, sestdien pēcspēles metienos ar 2:3 piekāpās Kazahstānai, bet pirmdien ar 3:0 pieveica Itāliju.

Pirmajos divos mačos Latvijas izlases vārtos stāvēja Kivlenieks, kurš atvairīja 97,1% metienu, tikdams galā ar 67 no 69 metieniem, un joprojām ieņem trešo vietu drošāko vārtuvīru vidū.

Viņš piekāpjas vienīgi Baltkrievijas izlases naturalizētajam vārtsargam Denijam Teiloram, kurš divās spēlēs ticis galā ar 57 no 58 metieniem un sakrājis atvairīto metienu procentu 98,28, kā arī zviedram Adamam Reidebornam, kurš gājis laukumā trijās spēlēs, bet vārtos bijis mazāk par 120 minūtēm. Viņš atvairījis 49 no 50 metieniem, tiekot galā ar 98% metienu.

Latvijas pretinieces ceturtdien – ASV izlases – vārtsargs Kels Petersens ielaidis divas ripas 47 metienos un ar 95,74% atvairītu metienu ieņem piekto vietu.

Arī Punnenovs mačā pret Itāliju nostāvēja ''sausā", atvairot 12 metienus, taču individuālajā vārtsargu statistikā iekļauti vien vārtu sargi, kuri stājušies vārtos vismaz divās spēlēs.

Ar abu vārtsargu pūlēm Latvijai ar 96,34% ir labākais rādītājs trijās spēlēs atvairītajos metienos. Otrā ir ASV ar 96,05% atvairītu metienu un trīs ielaistiem vārtiem.

Ar trīs ielaistām ripām Latvija kopā ar ASV ir čempionāta līderes šajā rādītājā.

Mazākumā Latvija joprojām ieņem ceturto vietu, vienīgo reizi desmit pretinieku mēģinājumos realizēt vairākumu kapitulējot spēlē pret Kazahstānu un novēršot 90% pretinieku mēģinājumu iemest "golu" vairākumā. Ar 100% nosargātiem vārtiem mazākumā vadībā ir Dānija, ASV un Kazahstāna, kuras nopelnījušas attiecīgi trīs, piecus un septiņus mazākumus.

Tikmēr vairākumā Latvijai ir lielas rezerves uzlabot sniegumu. Latvijas hokejisti iemetuši vienus vārtus deviņos mēģinājumos jeb realizējusi 11,11% iespēju, ieņemot priekšpēdējo vietu. Sliktāk veicies vien Kanādai, kura ne reizi 11 vairākumos nav redzējusi sarkano spuldzīti aiz pretinieku vārtiem, kamēr vadībā ar trim vārtiem septiņos vairākumos jeb 42,86% ir Čehija.

Arī ar vārtu gūšanu vispār Latvijai ir grūtības, ar septiņiem vārtiem dalot astoto vietu. Arī rezultatīvākie no izlases spēlētājiem – Mārtiņš Karsums un Lauris Dārziņš – ar divām iemestām ripām dala vien 29. vietu punktiem bagātāko spēlētāju sarakstā, kurā pirmais ar septiņiem (4+3) punktiem ir dānis Niklass Jensens, kurš ir līderis arī iemesto "golu" sarakstā.

Savukārt komandām visvairāk vārtus guvusi Vācija, kura ar 17 vārtiem ievērojami apsteidz pat tuvāko sekotāju Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandu.

Pēc mačā ar Itāliju 2+10 nopelnītajām soda minūtēm Ronalds Ķēniņš ir čempionāta sestais "rupjākais" spēlētājs, pirmo vietu šajā rādītājā joprojām dalot Baltkrievijas spēlētājam Ņikitam Komarovam un Vācijas hokejistam Jonasam Milleram, kuri sakrājuši pa 25 minūtēm.

Latvija sacensību nedisciplinētāko komandu sarakstā ar 32 soda minūtēm dala trešo vietu ar Itāliju. Līdere ar 61 minūti ir Vācija, bet korektākā čempionāta komanda līdz šim ir bijusi Somija ar četriem mazajiem sodiem jeb astoņām soda minūtēm.

Latvijai trūkst iemetienu speciālistu, labāko trīsdesmitniekā šajā rādītājā izpaliekot, kamēr līderis ir Robins Hanzls no Čehijas ar 24 uzvarētiem iemetieniem no 32 jeb 75%.

Latvija ar septiņiem gūtiem vārtiem 75 mēģinājumos jeb 9,33% ir septītajā vietā metienu efektivitātē, pirmo vietu ieņemot Vācijai ar 16,5% precīzu metienu.

Mazāk par Latviju pa pretinieku vārtiem metusi vien Dānija (58), Itālija (44), Kazahstāna (70) un Lielbritānija (48).

Savukārt +/- rādītājā 21. vietu dala Latvijas izlases aizsargs Oskars Cibuļskis, kurš sakrājis rādītāju +3. Pa +6 ir diviem Vācijas spēlētājiem – Marselam Nēbelsam un Leonhardam Pfēderlam.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas šogad nepametīs elites divīziju.