Latvijas U-20 izlases hokejisti uzveic Dāniju pasaules čempionāta turnīra startā

Katrā trešdaļā gūstot pa vieniem vārtiem, Latvijas U-20 izlases hokejisti pirmdien Minskā ar 3:0 uzvarēja Dānijas vienaudžus pirmajā spēlē pasaules čempionātā pirmās divīzijas A grupā, liecina rīkotāju informācija. Latvijas junioru mērķis turnīrā ir izcīnīt tiesības spēlēt pasaulē spēcīgāko hokeja valstu sabiedrībā.

Divus vārtus guva Kārlis Bucenieks, bet Latvijas vārtus neskartus nosargāja Jānis Voris, kurš tvēra visus 19 metienus. Turpretim dāņus no zaudējuma neglāba Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Otavas "Senators" ar kopējo 37.numuru draftā šovasar izvēlētais vārtsargs Matss Sēgārds.

Uzvarētājus vadībā 13.minūtē izvirzīja Gļebs Prohorenkovs, savukārt otrā perioda vidū Bucenieks pārsvaru divkāršoja. Ar trešo vārtu guvumu Latvijas pārsvaru Bucenieks nostiprināja piecarpus minūtes pirms spēles beigām. Latvijas hokejisti gandrīz divreiz vairāk meta pa vārtiem, kas atspoguļojās arī rezultātā, lai gan neizdevās realizēt nevienu no pieciem skaitliskajiem vairākumiem.

Apļa turnīra turpinājumā Latvijas hokejistu nākamie pretinieki otrdien būs mājinieki baltkrievi, kas ir vieni no galvenajiem konkurentiem cīņā par ceļazīmi uz elites divīziju. Turnīra turpinājumā būs jātiekas arī ar Slovēnijas, Austrijas un Norvēģijas vienaudžiem.

Cīņas par iekļūšanu elitē pirmās divīzijas A grupas komandām ilgs līdz 15.decembrim. Ceļazīmi uz elites divīziju iegūs tikai turnīra uzvarētāji.