Latvijas hokeja izlase

Latvija-Ungārija 6:1. U-20 pasaules hokeja čempionāta spēle

Latvija-Ungārija. Pēc U-20 pasaules hokeja čempionāta spēles skan Latvijas himna

Latvija-Ungārija. Vārtu gūšanas momenti U-20 pasaules hokeja čempionāta spēlē

Latvijas U-20 izlases hokejisti gūst pārliecinošu uzvaru pār Ungāriju. Galvenie notikumi

Latvijas U-20 hokeja izlase ceturtdien Dānijā ar 6:1 pieveica Ungārijas vienaudžus pasaules čempionāta pirmās divīzijas grupas spēlē. Situācija cīņā par pirmo vietu un atgriešanos elitē Latvijas hokejistiem nav labvēlīga, tomēr vismaz teorētiskas izredzes nav zudušas.

Četrās spēlēs Latvijas izlases rēķinā ir trīs uzvaras, bet izredzes uz pirmo vietu varētu radīt tikai kāds Baltkrievijas izlases zaudējums.

Pēc uzvaras skan Latvijas himna

Ungāri turnīrā zaudēja iepriekšējās trijās spēlēs, un arī pret latviešiem viņiem neklājās viegli jau mača sākumā. Latvijas hokejisti abās laukuma pusēs aktīvi cīnījās par ripu, un ungāriem pat skaitliskā vairākumā neizdevās tikt līdz metienam pa vārtiem.

Sandis Vilmanis atklāj rezultātu

Savukārt savu skaitlisko vairākumu Latvijas izlase realizēja – Sandis Vilmanis 7. minūtē no iemetiena apļa pārspēja ungāru vārtsargu Tamāšu Anteku.

Anrī Ravinskis panāk 2:0

Latvijas pārsvaru divkāršoja Anrī Ravinskis, individuālu izrāvienu noslēdzot ar metienu vārtu augšējā stūrī.

Ungārijas izlase gūst savus vienīgos vārtus

Rezultātu izmainīja arī viens no retajiem ungāru metieniem pa vārtiem. Tamāšs Tots rezultatīvi pielaboja Zetenija Hadobāša metienu no zilās līnijas.

Raimonds Vītoliņš gūst Latvijai trešos vārtus

Vēl līdz pirmajam pārtraukumam latvieši atjaunoja divu vārtu pārsvaru, efektīvi nospēlējot vārtu priekšā, un ripu tīklā raidīja Raimonds Vītoliņš.

Spēku samērs nemainījās otrajā periodā, tomēr Latvijas hokejisti savas iespējas neizmantoja, bet trešdaļas beigās pirmoreiz spēlē bīstama vairākuma izspēle izdevās Ungārijas izlasei, kas gan arī palika tukšā.

Fēlikss Gavars palielina Latvijas pārsvaru līdz 4:1

Latvijas izlases pārsvars ceturto vārtu guvumā vēl līdz trešā perioda vidum materializējās skaitliskā pārsvara izspēlē, ko rezultatīvi noslēdza Fēlikss Gavars.

Martins Laviņš panāk 5:1

Vēlreiz vairākumu realizēja Martins Laviņš, un rezultāts kļuva jau 5:1.

Dans Ločmelis gūst spēlē pēdējos vārtus

Tuvojoties spēles beigām, Dans Ločmelis sestos vārtus guva, Latvijai spēlējot mazākumā.

Dānijas pilsētā Horsholmā pirmās divīzijas A grupā latvieši pirmajās spēlēs uzveica norvēģus (4:2) un dāņus (5:4), bet svarīgā mačā zaudēja Baltkrievijai (1:2). Turnīra noslēgumā Latvijas izlase sestdien vēl spēkosies ar Kazahstānu. Tikai grupas uzvarētāji iekļūs elites divīzijā.

Latvijas hokejisti cīnās par atgriešanos elites grupā, kur spēlē spēcīgāko hokeja valstu izlases, tomēr pēc uzvaras savstarpējā spēlē vislabākajā pozīcijā grupā ir baltkrievi.

Pērn Latvijas hokejisti U-20 pasaules čempionātā pirmās divīzijas A grupā nepiedalījās, jo turnīru atcēla pandēmijas dēļ. Savukārt 2019. gadā latvieši analoģiskā turnīrā Minskā palika otrie. Latvijas U-20 hokeja izlase elitē pasaules čempionātā nav spēlējusi kopš 2017. gada.