Latvijas U-20 hokejistu treneris Ābols: Prieks un lepnums par puikām

Latvijas U-20 hokeja izlase pasaules čempionātā Kanādā ar uzvaru 5:2 pēdējā spēlē grupā pār Čehijas vienaudžiem guva iepriekš nebijušu panākumu, bet ar iekļūšanu ceturtdaļfinālā turnīrs nav beidzies, pastāstīja komandas galvenais treneris Artis Ābols. Viņš sarunā ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF) uzsvēra, ka priecājas un lepojas ar iekļūšanu izslēgšanas kārtā.

Dienu pirms spēles pret čehiem komanda aizvadīja vislabāko treniņu turnīrā un pēc iepriekšējā neveiksmīgā mača pret slovākiem šoreiz laukumā nevis mocījās, bet spēlēja, sacīja Ābols. Viņš pateicās jauno hokejistu treneriem, jo pats ar izlasi strādā tikai mēnesi.

"To, ko viņi [izlases spēlētāji] var, tas neesmu es, tie ir treneri, kas ar viņiem līdz šim ir strādājuši," teica Ābols. "Šodien mēs esam lepni un priecājamies, tur nav ko kautrēties. Vismaz U-20 hokeja izlases vēsturē nekad mēs te [pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā] neesam bijuši."

Pirms spēles Ābols spēlētājiem atgādināja, ka čehi nav kāds īpašs pretinieks, jo turnīrā iepriekš bija spēlēts gan ar Kanādu, gan aizvadīts spēkos līdzvērtīgs mačs ar slovākiem. Treneris uzsvēra, ka ir jāiet laukumā un jāspēlē, lai nevis atsistos vai nospēlētu godam, bet uzvarētu čehus, kas ir neatlaidīga komanda uzbrukumā un spēlē gudri.

Laikam viss kolektīvs izdarīja pareizas lietas, ka komandu nenospieda atbildības nasta un grūtā spēlē izdevās gūt vārtus, rezultatīvi nospēlēt vairākumā, un arī vārtsargs Bruno Brūveris deva savu nozīmīgu ieguldījumu, paskaidroja Ābols. Treneris uzteica trīs vārtus guvušo kapteini Ralfu Bergmani, kurš neesot pats spēcīgākais, ātrākais un tehniskākais hokejists, bet ar sportisku spītu un drosmi spēlēt.

Ābols atgādināja, ka turnīrs nav beidzies, un viņš sagaida, ka ceturtdaļfinālā visdrīzāk būs jāspēlē pret Zviedriju.

Savukārt Bergmanis pastāstīja, ka neatceras, kad vēl būtu iemetis trīs vārtus. Viņš atzina, ka komandai nebija, kur atkāpties, un uzvara deva iespēju turpināt turnīru. Bija svarīgi nepieļaut muļķīgas kļūdas, kā tas notika iepriekšējās spēlēs, un visa komanda spēlēja vienoti kā ģimene, paskaidroja Bergmanis. Viņš uzsvēra, ka jāturpina ar tādām pašām sajūtām un tad viss būs kārtībā.

Vienu vārtu autors Martins Laviņš izbaudījis vislabākās sajūtas, kas jebkad bijušas. Viņš stāstīja, ka visi zināja, kas laukumā jādara un milzīgu pateicību ir pelnījuši visi komandas atbalstītāji. Pēc uzvaras ģērbtuvēs valdījusi līksme un spēlētāju balsis tikušas nokliegtas. Arī Laviņš atgādināja, ka turnīrs gan nav beidzies un jāgatavojas ceturtdaļfinālam.

Jau vēstīts, ka Latvijas U-20 izlase čehus uzveica ar rezultātu 5:2. Ceturtdaļfinālā latvieši trešdien spēlēs pret Zviedrijas un Vācijas mača uzvarētājiem, kas kļūs zināmi pirmdien.