Latvijas U-20 hokejisti ar vienu vārtu starpību zaudē Somijai izdzīvošanas sērijas startā

Latvijas hokejisti pirmdien Monreālā ar 1:2 zaudēja Somijai pirmajā spēlē par palikšanu U-20 pasaules čempionāta elites grupā, liecina organizatoru informācija. Vietu elitē saglabās komanda, kas sērijā gūs divas uzvaras.

Latvijai rezultatīvs bija Maksims Ponomarenko, bet vārtos lieliski nospēlēja Mareks Mitens, atvairot 43 no 45 metieniem. Mitenu atzina par labāko Latvijas sastāvā.

Pirmajā trešdaļā nonākuši zaudētājos, Latvijas hokejisti otrajā periodā panāca izlīdzinājumu, bet izšķirošo ripu ielaida pēdējās trešdaļas vidū. Pēdējās 12 sekundes latvieši spēlēja vairākumā un bija tuvu panākumam, tomēr izlīdzinājumu nepanāca.

Pēc enerģiska mača sākuma Latvijas izlase 7.minūtē nonāca iedzinējos, kad pērnajiem čempioniem somiem skaitlisko vairākumu realizēja Vili Sārijervi. Pēc pārtraukuma Somijas hokejisti lielākoties darbojās pretinieku zonā, turpretim Latvijas izlase izmantoja savu pirmo iespēju, kad mērķi sasniedza Ponomarenko plaukstas metiens no zilās līnijas.

Pirmajās divās trešdaļās somiem bija divkāršs metienu pārsvars, toties pēdējā periodā ritēja abpusēji piesardzīga spēle. Pēc līdzšinējām neveiksmēm čempionātā nedaudz apātijā ieslīgušajiem ziemeļniekiem trešdaļas vidū izdevās atgūt vadību, kad pēc Kristiana Vesalainena metiena rikošets vārtu priekšā nebija labvēlīgs Latvijas izlasei.

Pēdējās minūtēs uzbrukumā spiedienu centās radīt Latvijas juniori, tomēr somi prasmīgi aizsargājās un nelīdzēja arī Mitena aizstāšana ar sesto laukuma spēlētāju.

Otrā spēle Monreālā notiks jau naktī uz trešdienu, bet vajadzības gadījumā trešais mačs risināsies ceturtdien.

Iepriekš grupas kārtā Latvijas hokejisti Toronto zaudēja visās četrās spēlēs, piekāpjoties ASV izlasei (1:6), Krievijai (1:9), Kanādai (2:10) un Slovākijai (2:4).