Latvijas U-20 hokeja izlasei zaudējums pret Austriju sarežģī cīņu par eliti

Latvijas hokejisti piektdien Minskā pašu noraidījumiem bagātā cīņā ar 1:2 zaudēja Austrijas vienaudžiem priekšpēdējā spēlē U-20 pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā un sarežģīja izredzes nopelnīt ceļazīmi uz elites divīziju, liecina rīkotāju informācija.

Četrās turnīra spēlēs Latvijas junioriem ir trīs uzvaras. Atlikušajā spēlē Latvijai nepieciešama uzvara, turklāt ar nosacījumu, ka austrieši savā mačā zaudēs.

Rezultātu atklāja Latvijas izlases uzbrucējs Patriks Zabusovs, tomēr austriešiem līdz pirmās trešdaļas vidum izdevās atjaunot neizšķirtu, lielo skaitlisko vairākumu izmantojot Benjaminam Baumgartneram. Turklāt otrajā periodā vēlreiz vairākumā vārtus guva Luiss Lindners un Austrijas izlase pārņēma vadīibu. Gandrīz pusi otrās trešdaļas Latvija spēlēja mazākumā, jo nopelnīja sešus noraidījumus.

Latvijas juniori mačā sapelnīja 10 divminūšu noraidījumus un 10 minūšu disciplināro sodu par tiesnešu aizvainošanu saņēma arī vārtsargs Jānis Voris, bet līdz ar beigu svilpi diskvalificējošu noraidījumu nopelnīja uzbrucējs Deniss Fjodorovs. Pie 10 minūšu soda pēdējā trešdaļā tika arī uzbrucējs Kristaps Skrastiņš. Tādējādi Latvijas izlases rēķinā bija 60 soda minūtes, bet Austrijai - četras.

Pēc četrām spēlēm Latvijai astoņi punkti nodrošina otro vietu turnīra tabulā vienu punktu aiz Austrijas. Vismaz teorētiskas cerības tikt tālāk saglabā arī Latvijas izlases pēdējā pretiniece Norvēģija un Baltkrievija. Turklāt austrieši pēdējo spēli aizvadīs pret grupas pastarīti Slovēniju. Vienīgo ceļazīmi uz eliti iegūs turnīra uzvarētāji.

Jau ziņots, ka pirmajās trijās spēlēs Latvijas U-20 izlase pārspēja dāņus (3:0) un guva uzvaru pagarinājumā pret Baltkrieviju (3:2), kā arī neatstāja cerības Slovēnijai (9:1). Latvijas U-20 izlase spēcīgāko hokeja valstu sabiedrībā pasaules čempionātā nav spēlējusi kopš 2017.gada.