Latvijas U-20 hokeja izlase zaudē baltkrieviem, izredzes atgriezties elitē krasi sarūk. Svarīgākie mirkļi

Latvijas U-20 hokeja izlase trešdien Dānijā ar 1:2 zaudēja Baltkrievijas vienaudžiem pasaules čempionāta pirmās divīzijas grupas spēlē un piedzīvoja neveiksmi, kas varētu būt izšķiroša cīņā par iekļūšanu elites divīzijā.

Vienīgos vārtus Latvijai guva Raivis Ansons, piecas minūtes pirms spēles beigām samazinot rezultāta starpību.

Pēc piesardzīga spēles sākuma aktīvāk uzbrukumā darbojās baltkrievi, pirms spēku samērs līdzsvarojās. Lielākos draudus Bruno Brūvera sargātajiem vārtiem radīja baltkrievu pirmā uzbrukuma maiņa, bet trešdaļas beigās lielākās briesmās jau bija Baltkrievijas vārti, kur pēc Sanda Vilmaņa metiena glāba vārtsargs Aleksejs Kolosovs.

Abām komandām uzmanīgi spēlējot aizsardzībā, pirmo vārtu guvumā par izšķirošu faktoru kļuva spēle skaitliskā vairākumā.

Baltkrievijas izlase atklāj rezultātu

Latvijas izlase savu iespēju neizmantoja, bet baltkrieviem sešarpus minūtes pirms pārtraukuma vārtu priekšā rezultatīvi nospēlēja Iļja Spats.

Gan Brūveris, gan Kolosovs pārliecinoši darbojās vārtos, neatstājot izredzes uzbrucējiem pārvērst vārtu guvumā iespējas ne tik bīstamās situācijās. Vairāk darba gan bija Brūverim, baltkrieviem biežāk tiekot metiena pozīcijās. Trešdaļas vidū enerģiski uzbrukumā devās Latvijas hokejisti, tomēr spiediens rezultātu neizmainīja.

Baltkrievi panāk 2:0

Savukārt baltkrievi izmantoja iespēju pretuzbrukumā un Aleksandrs Suvorovs guva otros vārtus.

Neieskaita Latvijas vārtu guvumu

Centienos atspēlēties latvieši nogādāja ripu vārtos piecas minūtes pirms pamatlaika beigām, taču jau pēc tiesneša svilpes.

Raivis Ansons realizē soda metienu

Tomēr nepilnu minūti vēlāk Latvijas izlase pēc pretinieku pārkāpuma pret Ansonu nopelnīja iespēju izpildīt soda metienu, ko pats cietušais arī realizēja.

Pāris minūtes pirms spēles beigām Brūveru aizstāja laukuma spēlētājs, tomēr baltkrievi aizsardzībā noturējās.

Dānijas pilsētā Horsholmā pirmās divīzijas A grupā latvieši pirmajās divās spēlēs uzveica norvēģus (4:2) un dāņus (5:4), bet turnīra turpinājumā vēl spēkosies ar Ungāriju (16.decembrī) un Kazahstānu (18.decembrī). Tikai grupas uzvarētāji iekļūs elites divīzijā.

Baltkrievijas izlase turnīru sāka ar divām iespaidīgām uzvarām pār Dāniju (9:1) un Ungāriju (8:2). Uzvara savstarpējā spēlē baltkrieviem nodrošina pārsvaru pār Latviju, ja turnīra noslēgumā abām komandām būs vienāds punktu skaits.

Latvijas hokejisti cīnās par atgriešanos elites grupā, kur spēlē spēcīgāko hokeja valstu izlases.

Pērn Latvijas hokejisti U-20 pasaules čempionātā pirmās divīzijas A grupā nepiedalījās, jo turnīru atcēla pandēmijas dēļ. Savukārt 2019.gadā latvieši analoģiskā turnīrā Minskā palika otrie. Latvijas U-20 hokeja izlase elitē pasaules čempionātā nav spēlējusi kopš 2017.gada.