Enduro "Rocket Biker 2022"

Latvijas basketbola izlase ar Kristapu Porziņģi ierindā uzsākusi gatavošanos PK atlases spēlēm

Latvijas hokeja izlases vēsturiskā uzvara pret Čehiju

Latvijas U-20 hokeja izlase uzveic čehus, pirmoreiz spēlēs pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā

Latvijas U-20 hokeja izlase svētdien Kanādā pasaules čempionāta grupas kārtas noslēgumā ar 5:2 uzveica Čehiju un pirmo reizi spēja nodrošināt dalību turnīra ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija.

Trīs vārtus uzvarētājiem guva komandas kapteinis aizsargs Ralfs Bergmanis, kuru atzina par labāko spēlētāju uzvarētāju sastāvā.

Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, Latvijas junioriem bija nepieciešama uzvara pār Čehiju, ko galvenā trenera Arta Ābola vadītā komanda spēja arī panākt. Latvijas izlase A grupā finišēja 3.vietā, bet čehiem neveiksme neliedza iegūt ceturto pozīciju un pēdējo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu, aiz sevis atstājot slovākus, kam turnīrs beidzās.

Ceturtdaļfinālā Latvijas izlase spēlēs ar otro spēcīgāko komandu B grupā, kur vietu sadalījums kļūs zināms pēc pēdējām spēlēm pirmdien. Sagaidāms, ka Latvijas pretinieki trešdien būs zviedri vai vācieši, kas vēl tiksies savstarpējā spēlē, un uzvarētājs B grupā iegūs 2.vietu aiz ASV izlases.

Jau spēles pirmajās 13 minūtēs Martins Laviņš un Rainers Rullers panāca latviešiem 2:0 pārsvaru, bet līdz pārtraukumam Mihals Guts vienus vārtus Čehijai skaitliskajā vairākumā atguva. Otrā perioda vidū Stanislavs Svozils atjaunoja neizšķirtu, tomēr Ralfs Bergmanis ātri vēlreiz izvirzīja Latvijas izlasi vadībā. Vēlreiz Bergmanis bija precīzs vairākumā divarpus minūtes pirms pēdējā pārtraukuma, bet pēdējo ripu viņš iemeta tukšos čehu vārtos mača izskaņā.

Pēdējā trešdaļā čehi pa Bruno Brūvera sargātajiem vārtiem meta 17 reizes, bet Latvijas vārtsargu nepārspēja. Čehijas vārtos pēc otrās trešdaļas Janu Bednaru aizstāja Tomāšs Suhaneks, taču Latvijas pretiniekiem tas nepalīdzēja izvairīties no zaudējuma.

Latvijas hokejistu rēķinā mačā bija 17 metieni pa vārtiem, kamēr čehi meta divreiz vairāk, veicot 35 metienus, no kuriem 33 raidījumus Brūveris tvēra.

Jau vēstīts, ka iepriekš latvieši piekāpās Somijai (1:6) un Kanādai (2:5), kā arī pēcspēles metienos zaudēja slovākiem (2:3).

Pasaules čempionātā Edmontonā, Kanādā, ceturtdaļfinālā spēlēs pa četrām divu grupu labākajām komandām.

Latvija turnīrā piedalās, jo Starptautiskā hokeja federācija no visiem turnīriem diskvalificēja Krievijas un Baltkrievijas izlases. Turnīra noslēgumā neviena komanda no elites neizkritīs.