Latvijas U-20 hokeja izlase uzvar pirmajā spēlē pasaules čempionātā par palikšanu elitē

Latvijas U-20 hokeja izlase pirmdien Kanādā ar 5:2 uzveica Austrijas vienaudžus pasaules čempionātā pirmajā spēlē par vietas saglabāšanu elitē, liecina rīkotāju informācija. Lai nodrošinātu vietu spēcīgāko hokeja valstu sabiedrībā arī nākamajā čempionātā, Latvijas junioriem sērijā nepieciešama vēl viena uzvara.

(papildināts ar Arta Ābola teikto)
Divus vārtus Latvijai turnīrā pirmajā uzvarētajā spēlē guva Emīls Veckaktiņš, bet pa reizei precīzi bija Dans Ločmelis, Sandis Vilmanis un Bogdans Hodass.

Latvijas un Austrijas spēles epizodes

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Izšķirošo pārsvaru Latvijas juniori nodrošināja pēdējā trešdaļā, kuras sākumā rezultāts bija neizšķirts 2:2. Pēdējā perioda vidū Veckaktiņš pirmo reizi izvirzīja latviešus vadībā, bet Vilmanis divarpus minūtes vēlāk realizēja skaitlisko pārsvaru un guva ceturtos vārtus. Hodass priekšpēdējā minūtē vēl iemeta ripu tukšos vārtos.

Austrieši pirmajā trešdaļā divreiz izvirzījās vadībā, tostarp pēc Ločmeļa panāktā neizšķirta 1:1. Otrajā trešdaļā Latvijas izlase vairāk uzbruka un Veckaktiņš trīs minūtes pirms pārtraukuma otro reizi izlīdzināja rezultātu.

Par mačā labāko Latvijas izlasē nosauca Vilmani.

Saruna ar Arti Ābolu

Latvijas izlases galvenais treneris Artis Ābols pēc spēles sarunā ar Latvijas Hokeja federāciju uzsvēra, ka atbildība ir liela, jo cīņās pret Austriju kļūs skaidrs, kura komanda no elites izkritīs. Treneris uzteica komandu par snieguma uzlabošanu spēles laikā un spēju nezaudēt pacietību. Nākamā spēle pret Austriju jau būs cits pārbaudījums, un ir vajadzīga vēl viena uzvara, piebilda Ābols.

Saruna ar Sandi Vilmani

Savukārt Vilmanis atzina, ka komanda spēli sāka lēni, bet trešajā periodā beidzot izmantoja savas iespējas vārtu gūšanā un viss pagriezās uz labo pusi.

Latvijas un Austrijas juniori otro spēli aizvadīs trešdien. Ja austriešiem izdosies revanšēties, izšķirošā trešā spēle sekos ceturtdien.

Jau vēstīts, ka iepriekš grupas spēlēs Ābola vadītie Latvijas juniori vienīgo punktu nopelnīja par zaudējumu pēcspēles metienos šveiciešiem, bet spēlēs pret ASV, Somijas un Slovākijas vienaudžiem cieta neveiksmi pamatlaikā. Otrā grupā austrieši palika bez punktu guvuma.

Ceturtdaļfinālā iekļuva pa četrām labākajām divu grupu komandām, turpretim piekto vietu ieguvējas cīnās par palikšanu elitē.

Vēlāk pirmdien noslēgsies ceturtdaļfināli – Somijas izlases pretinieki ir zviedri, Čehijas hokejisti tiksies ar Šveices vienaudžiem, bet ASV juniori dosies laukumā pret vāciešiem. Pēdējie cīņu par par vietu pusfinālā aizvadīs Kanādas un Slovākijas hokejisti.

U-20 pasaules čempionāts Monktonā un Halifaksā ilgs līdz 5. janvārim.