Latvijas U-20 hokeja izlase pirmajā spēlē pasaules čempionātā zaudē somiem

Latvijas U-20 hokeja izlase otrdien Kanādā ar 1:6 zaudēja Somijai pirmajā spēlē pasaules čempionāta grupā, liecina rīkotāju informācija.

Vienīgos vārtus Latvijas izlasē vairākumā guva Klāvs Veinbergs pēdējās trešdaļas sākumā, kad somi jau bija nodrošinājuši četru vārtu pārsvaru. Par labāko Latvijas sastāvā nosauca vārtsargu Bruno Brūveri, kurš atvairīja 33 no 39 metieniem.

Joakima Kemmela divas iemestas ripas Somijai pirmajā trešdaļā nodrošināja 2:0 vadību, bet otrajā periodā Breds Lamberts un Roni Hirvonens pa reizei realizēja skaitlisko pārsvaru un panāca četru vārtu pārsvaru. Pēdējā trešdaļā līdz beigu svilpei somu pārsvaru ar vēl diviem vārtiem nostiprināja Ātu Rati un Kaspers Pūtio.

Lēvi Merilainens somu vārtos tvēra 19 no 20 Latvijas spēlētāju metieniem.

Otrā spēlē Latvijas pārstāvētajā A grupā Čehijas hokejisti ar 5:4 bija pārāki par slovākiem. Savukārt dienas vienīgajā spēlē B grupā ASV izlase ar 5:1 pieveica Vāciju.

Pasaules čempionātā grupas kārtā Latvijas hokejistu nākamie pretinieki trešdien Edmontonā būs Kanādas vienaudži, 12. augustā jāspēlē pret Slovākiju, bet 14. augustā – pret Čehiju. Latvija turnīrā piedalās, jo Starptautiskā hokeja federācija no visiem turnīriem diskvalificēja Krievijas un Baltkrievijas izlases. Turnīra noslēgumā neviena komanda no elites neizkritīs.