Latvijas U-20 hokeja izlase noslēdz pasaules čempionātu ar uzvaru pār Kazahstānu. Spilgtākie brīži

Dānijā notiekošajā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra noslēdzošajā spēlē Latvijas U-20 hokejisti ar 3:1 uzvarēja Kazahstānas vienaudžus, noslēdzot turnīru otrajā vietā un nesaņemot ceļazīmi uz eliti.

Spēles ievadā Latvijas hokejistiem bija iespēja spēlēt vairākumā, taču bīstamākas situācijas bija kā reiz pie Latvijas izlases vārtiem. Nepilnas četras minūtes līdz pirmās trešadaļas beigām, Latvijas izlasei izdevās atklāt spēles rezultātu - spēlējot vairākumā, ar vārtu guvumu izcēlās Darels Dukurs.

Darels Dukurs atklāj spēles rezultātu (1:0)

Arī otrajā trešdaļā Latvijas izlasei izdevās realizēt skaitlisko vairākumu - šoreiz izdevību realizēja Ģirts Silkalns, panākot jau patīkamāko 2:0.

Ģirts Silkalns panāk 2:0

Noslēdzošajā trešdaļā šajā nosacīti mierīgajā spēlē sākās nevajadzīgi asumi, līdz ar to arī noraidījumi. Perioda 12. minūtē Fēlikss Gavars panāca jau 3:0.

Fēlikss Gavars panāk 3:0

Taču šoreiz Kazahstāna nepalika atbildi parādā - pēc nepilnas minūtes Nikolajs Šulga samazināja vārtu starpību - 3:1.

Kazahstāna samazina rezultāta starpību

Turnīra sākumā Latvijas U-20 izlase ar 4:2 pārspēja Norvēģiju, vēlāk ar 5:4 uzvarēja mājinieci Dāniju, tad svarīgā mačā ar 1:2 piedzīvoja zaudējumu Baltkrievijai, bet pēc tam ar 6:1 uzvarēja Ungārijas vienaudžus. Taču ar šiem rezultātiem nebija gana, lai izcīnītu ceļazīmi uz eliti - to izdevās Baltkrievijas junioriem.

Pērn Latvijas hokejisti U-20 pasaules čempionātā pirmās divīzijas A grupā nepiedalījās, jo turnīru atcēla pandēmijas dēļ. Savukārt 2019. gadā latvieši analoģiskā turnīrā Minskā palika otrie. Latvijas U-20 hokeja izlase elitē pasaules čempionātā nav spēlējusi kopš 2017. gada.