Latvijas U-18 izlase uzvar Vāciju un sper soli pretim elitei

Latvijas U-18 izlase  pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā ceturtdien ar rezultātu 3:1 uzvarēja Vācijas vienaudžus, sperot platu soli pretim augstākajai divīzijai, liecina organizatoru informācija.

Spēle iesākās asi ar daudziem noraidījumiem, taču spēles 12. minūtē vadībā izvirzījās Vācijas izlase – skaitliskajā vairākumā precīzs bija Janniks Valenti.

Vācija izvirzās vadībā

17. minūtē Latvijai izdevās izlīdzināt rezultātu, turklāt spēlējot vienādos skaitliskajos sastāvos – ar vārtu guvumu izcēlās Patriks Marcinkēvičs.

Patrika Marcinkēviča vārtu guvums

“Aizgāju pretuzbrukumā un iemetu,” pēc pirmās trešdaļas LTV atzina vārtu autors. Patriks norādīja, ka Latvijas jauniešiem jāturpina spēlēt labāk aizsardzībā un jāgūst vārti.

Intervija ar Marcinkēviču

Prieku par rezultātu pēc pirmās trešdaļas pauda laikraksta “Diena” žurnālists Māris Zembergs, norādot, ka rezultāts 1:1 ir labākais, kas šādā situācijā varētu būt un lai puiši nezaudētu cīņassparu.

Intervija ar Māri Zembergu

Otrā trešdaļa iesākās ar Vācijas jauniešu aktīvu spēli. Taču spēles rezultāts mainījās par labu Latvijai – pēc Marcinkēviča piespēles vārtus guva Vladislavs Barkovskis, izvirzot Latviju vadībā.

Vladislava Barkovska vārtu guvums

“Labi, ka izdevās gūt vārtus un izvirzījāmies vadībā, bet vāciešiem ir pārāk daudz labu momentu – nedrīkstam to pieļaut,” pēc otrās trešdaļas pauda uzbrucējs Rūdolfs Polcs.

Intervija ar Rūdolfu Polcu

Gandarījumu par rezultātu izteica arī Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis, kurš pauda prieku arī par turnīru, kas risinās Rīgā, uzsverot, ka Latvija jau ir pierādījusi spējas noorganizēt labus hokeja turnīrus.

Intervija ar Aigaru Kalvīti

Arī spēles noslēdzošajā trešdaļā Latvijas U18 izlases cīņasspars nepazuda, un tas vainagojās ar rezultāta starpības palielināšanu. Trešā perioda devītajā minūtē Deniss Fjodorovs panāca jau divu vārtu pārsvaru.

Denisa Fjodorova vārtu guvums

Spēles beigās gan Vācijas vārstargs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas rezultātu vairs nemainīja - šajā svarīgajā duelī uzvara Latvijas jauniešiem.

Par labāko spēlētāju Latvijas U-18 izlases rindās tika atzīts Marcinkēvičs - viņa kontā gūti vārti un rezultatīva piespēle.

Uzbrucējs Ričards Grīnbergs pēc uzvaras atzina, ka puiši cīnījušies līdz pēdējai sekundei. Taču priecāties vēl ir pāragri, jo izlasei priekšā vēl divas svarīgas spēles, kurās arī jāgūst uzvaras.

Intervija ar Ričardu Grīnbergu

Līdz šim Latvijas U-18 izlasei tikai uzvaras – turnīra ievadā uzvara ar 2:1 pār Slovēniju, bet otrajā – ar 3:0 pieveikta Norvēģija.

Pirms tam ceturtdien Dānijas U-18 hokeja izlase ar 4:2 uzvarēja Kazahstānas vienaudžus, bet Norvēģijas jaunieši ar 5:0 uzveica Slovēniju.

Uz elites līmeni pakāpsies tikai sešu komandu turnīra uzvarētāji. Latvijas izlases nākamie pretinieki piektdien būs Dānijas vienaudži, bet svētdien nūjas būs jākrusto ar Kazahstānas izlasi. Visas Latvijas izlases spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv