Latvijas U-18 izlase spraigā mačā uzveic arī Norvēģijas hokejistus

Uzvaru arī otrajā spēlē pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā otrdien “Arēna Rīga” izcīnīja Latvijas U-18 izlase, kas sīvā cīniņā ar 3:0 pārspēja Norvēģijas hokejistus. Vēl pēdējās trešdaļas vidū mājinieki turējās minimālā vadībā, tomēr galotnē Latvijas izlase bija pārāka, turpinot cīņu par atgriešanos elitē.

Pa vieniem vārtiem pēdējās divās trešdaļās guva Deniss Fjodorovs un Ričards Grīnbergs, bet mača izskaņā tukšos vārtos trāpīja Gustavs Millers. Latvijas vārtus neskartus nosargāja 15 metienus atvairījušais Jānis Voris. Viņu tāpat kā pretinieku vārtu vīru Tobiasu Normanu atzina par mača labākajiem spēlētājiem.

Jāņa Vora intervija

Voris pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komandai izdevās labi aizstāvēties pret Norvēģijas izlases centieniem panākt neizšķirtu.

Norvēģiem pirmajā trešdaļā vairāk rūpēja neiekrist aizsardzībā, un laukuma saimnieki biežāk tika līdz metieniem pa vārtiem, tiesa, bīstamu situāciju veidošanā diez cik nesekmējās.

Mikus Mintautišķa intervija

Uzbrucējs Mikus Mintautišķis pirmajā pārtraukumā Latvijas Televīzijā uzteica abu komandu spēli aizsardzībā un prognozēja, ka liels rezultāts spēlē diez vai būs gaidāms. Viņš uzsvēra, ka jāspēlē ar vēsu galvu un jāizmanto savas iespējas.

Deniss Fjodorovs atklāj rezultātu

Nepiekāpība pretinieku zonā Latvijas izlasei otrajā trešdaļā palīdzēja izvirzīties vadībā. Fjodorovs pārtvēra ripu un nonāca viens pret vienu ar norvēģu vārtsargu Normanu, kam raidīja ripu starp kājsargiem.

Gūtie vārti iedvesmoja mājiniekus lielākai aktivitātei uzbrukumā, turklāt Norvēģijas izlases mēģinājumi atspēlēties padarīja spēli atklātāku. Labāk tam pielāgojās laukuma saimnieki, un pie Normana vārtiem bīstamas situācijas dažbrīd sekoja viena otrai.

Rūdolfa Polca intervija

Uzbrucējs Rūdolfs Polcs otrajā pārtraukumā uzsvēra, ka par maz ir metienu pa vārtiem, bet lielāks metienu skaits pretiniekus nogurdinātu.

Pēdējās trešdaļas sākumā tāpat kā otrā perioda beigās mājinieki spēlēja piecatā pret trim, tomēr lielo skaitlisko pārsvaru neizmantoja. Abām komandām bija teicamas iespējas no vārtu vārtu priekšas izmainīt rezultātu, kas palika nemainīgs, līdz mājinieki rezultatīvi nospēlēja vairākumā.

Ričards Grīnbergs divkāršo Latvijas pārsvaru

Grīnbergs saņēma Polca piespēli vārtu priekšā un cīņā ar aizsargu griezienā raidīja ripu vārtos.

Gustavs Millers trāpa tukšos vārtos

Norvēģi pēdējās trīs minūtes spēlēja bez vārtsarga, taču spēka spiedienam skandināviem vairs nebija palicis. Visbeidzot Millers izmantoja vienu no mājinieku vairākām iespējām trāpīt tukšos vārtos.

Eduarda Tralmaka intervija

Savukārt Eduards Tralmaks, kurš pretendē uz vietu valstsvienībā un U-18 izlašu spēli vēroja kā skatītājs, mudināja vairāk hokeja fanus nākt uz arēnu, lai atbalstītu savējos.

Dienas pirmajās spēlēs pie otrās uzvaras tika Vācijas jaunieši, ar 1:0 pārspējot Kazahstānu, kā arī slovēņi ar 3:2 pieveica Dānijas izlasi.

Jau vēstīts, ka turnīru Latvijas izlase sāka ar uzvaru pār Slovēniju (2:1).

Uz elites līmeni pakāpsies tikai sešu komandu turnīra uzvarētāji. Latvijas izlases nākamie pretinieki ceturtdien būs vācieši, bet līdz nedēļas beigām jāspēlē arī pret Dāniju (6.aprīlī) un Kazahstānu (8.aprīlī). Visas Latvijas izlases spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv