Norvēģija - Latvija. Pēcspēles metienu sērija
PČ hokejā U-18. Latvija - Dānija

Latvija - Dānija. Videoapskats

Latvijas U-18 hokejisti ar uzvaru pār dāņiem nopelna atgriešanos elitē

Latvijas U-18 izlase piektdien “Arēna Rīga” ar 4:1 uzvarēja Dānijas vienaudžus un garantēja pirmo vietu pasaules čempionātā pirmās divīzijas A grupā, nodrošinot tiesības nākamgad spēlēt spēcīgāko hokeja valstu sabiedrībā. Latvijai turnīrā atlikusi vēl viena spēle, taču sāncenši četras uzvaras guvušo līderu pozīcijas vairs nevar apdraudēt.

Izšķiroši bija Latvijas izlases divi vārti pēdējā trešdaļā, ko komandas sāka ar neizšķirtu rezultātu 1:1. Artjoms Kopass izmantoja skaitlisko vairākumu, bet uzvaru perioda vidū ar trešajiem vārtiem nostiprināja Vladislavs Barkovskis. Ceturtā ripa ielidoja jau tukšos dāņu vārtos pēdējā minūtē.

Viktors Čubars izvirza dāņus vadībā

Spēles sākums mājiniekiem gan izvērtās neveiksmīgs - Viktors Čubars Dānijas uzbrukumā tika līdz Jāņa Vora sargātajiem vārtiem un ar atkārtotu metienu atklāja rezultātu.

Patriks Ozols panāk izlīdzinājumu

Ilgi iedzinējos laukuma saimnieki gan nebija, jo Patrika Ozola negaidīts metiens vēl līdz trešdaļas vidum ļāva panākt neizšķirtu 1:1.

Patrika Ozola intervija

Vārtu guvējs Patriks Ozols pārtraukumā Latvijas Televīzijā teica, ka spēles sākumā mājiniekiem laukumā pietrūka savstarpējas saziņas, tādēļ tika zaudēti vārti. Viņš gan pauda pārliecību, ka komandai pēc pārtraukuma jāspēlē sava spēle, un tad viss būs kārtībā. Ozolu mača beigās atzina par labāko Latvijas sastāvā.

Kā pa viļņiem ritēja otrais periods, un epizodiski pārsvars bija gan mājiniekiem gan viesiem. Laukuma saimnieku vārtos lieliski turpināja spēlēt Voris, un rezultāts nemainījās.

Ričarda Grīnberga intervija

Uzbrucējs Ričards Grīnbergs otrajā pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka paši komandā līdz galam nenostrādā, tāpēc neizdodas parādīt savu spēli. Viņš bija pārliecināts, ka spēka komandai pietiks arī izšķirošajam trešajam periodam.

Artjoms Kopass izvirza Latviju vadībā

Trešā perioda sākumā dāņi divreiz pēc kārtas spēlēja mazākumā, un otrā reize aizsardzībā centīgajiem viesiem bija liktenīga. Vārtu priekšā pie ripas tika Artjoms Kopass, un Latvijas jaunieši jau bija vadībā ar 2:1.

Vladislavs Barkovskis panāk Latvijai 3:1 pārsvaru

Teicami trešo vārtu guvumā nospēlēja Barkovskis, pārtverot pretinieka zonā ripu un raidot to vārtu augšējā stūrī. Atlikušajās septiņās minūtēs dāņi nepadevās, bet ko saglābt vairs nespēja.

Rūdolfs Polcs gūst Latvijai ceturtos vārtus

Turklāt Rūdolfs Polcs pēdējā minūtē vēl iemeta ripu tukšos vārtos.

Artjoma Kopasa intervija

Pēc uzvaras Kopass intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka ļoti grūtā spēlē gūtais panākums ir visas komandas nopelns, kā arī piebilda, ka nākamgad jāspēj elitē noturēties.

Uz elites līmeni, kur Latvija atgriezīsies pēc gada pauzes, pakāpsies tikai sešu komandu turnīra uzvarētāji. Latvijas izlase turnīru Rīgā sāka ar trim uzvarām trijās spēlēs pār Slovēniju (2:1), Norvēģiju (3:0) un Vāciju (3:1). Pēdējā spēlē svētdien vēl būs jātiekas ar Kazahstānas vienaudžiem.