Intervija ar Denisu Fjodorovu

PČ hokejā U-18. Latvija - Slovēnija

Latvija -Slovēnija. Videoapskats

Latvijas U-18 hokejisti ar nervozu uzvaru sāk pasaules čempionātu Rīgā

Uzvaru pirmajā spēlē pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā pirmdien “Arēna Rīga” izcīnīja Latvijas U-18 izlases hokejisti, saspringtā mačā ar 2:1 pārspējot Slovēnijas vienaudžus, kas pērn spēlēja pakāpi zemākā līmenī.

Ja pirmajā trešdaļā šķita, ka pēc panākta 2:0 pārsvara mājinieki būs pārvarējuši starta satraukumu, spēles turpinājums izvērtās sarežģīts. Slovēņi otrajā periodā samazināja rezultāta starpību un spēles turpinājumā vairākkārt bija bīstami tuvu neizšķirta panākšanai. Mājinieki pēdējā periodā netrāpīja nevienu no diviem soda metieniem un pēdējās pārdesmit sekundes izturēja mazākumā.

Gustavs Bergs atklāj rezultātu

Vadībā mājinieki izvirzījās pēc aizsarga Gustava Berga pieslēgšanās uzbrukumam 6.minūtē. Vārtsargs Vals Usniks viņa pirmo metienu atvairīja, bet Bergs savāca atlēkušo ripu un, apslidojis vārtus, raidīja to tuvajā stūrī.

Ričards Grīnbergs divkāršo Latvijas pārsvaru

Mājinieku pārsvaru divarpus minūtes pirms pārtraukuma ar lielisku plaukstas metienu vārtu augšējā stūrī divkāršoja Ričards Grīnbergs.

Otro vārtu guvēja Ričarda Grīnberga intervija

Pārtraukumā Grīnbergs intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka skatītāju priekšā lielajā arēnā bija uztraukums, kas pēc dažām minūtēm pārgājis.

Slovēnija samazina rezultāta starpību

Slovēņi otrajā periodā spēku samēru laukumā līdzsvaroja un biežāk uzbruka, tādēļ viesu vārtu guvums septiņas minūtes pirms trešdaļas beigām bija loģisks. Mājinieku aizsardzība iekrita uz pretuzbrukumu, ko solo izrāvienā noslēdza Majs Tavčars.

Artūra Šilova intervija

Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs pēc otrās trešdaļas atzina, ka vārtos ir daudz darba un otrajā trešdaļā slovēņi izrādīja jau nopietnāku pretestību. Mača noslēgumā Šilovu atzina par labāko uzvarētāju sastāvā.

Ričards Grīnbergs nerealizē soda metienu

Slovēnijas izlase trešā perioda sākumā divreiz spēlēja vairākumā, bet arī paši bija tuvu vārtu zaudējumam. Grīnbergu neatļauti kavēja izrāvienā vienam pret vārtiem un uzbrucējs ieguva iespēju izpildīt soda metienu, kurā trāpīja pa vārtu stabu. Pēdējā perioda vidū ripa noklaudzēja arī pret Šilova sargāto vārtu stabiņu.

Deniss Fjodorovs nerealizē soda metienu

Soda metienu divas minūtes pirms beigu svilpes nerealizēja arī Deniss Fjodorovs.

Denisa Fjodorova intervija

Pēc uzvaras Fjodorovs intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka visas komandas turnīrā ir nopietni sāncenši, un izlases treneri to neizmirst atgādināt.

Trenera Oļega Sorokina intervija

Oļegs Sorokins pirms turnīra intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka viss gatavošanās plāns izpildīts, bet tikai turnīrā būs redzams, kā izdosies iecerēto izpildīt. Par slovēņiem Sorokins neko daudz nezināja un piebilda, ka Latvijas izlasē ir daudz debitantu, arī viņš pats galvenā trenera amatā. Ar Jāni Vori mājinieki rēķinās kā ar pamatvārtsargu turnīra turpinājumā, bet atklāšanas spēlē vārtu drošība tika uzticēta Šilovam.

Rūdolfa Polca intervija

Savukārt uzbrucējs Rūdolfs Polcs uzsvēra, ka spēlēt savu skatītāju priekšā ir lielāka motivācija, turklāt komandā valda vislabākā gaisotne.

Viestura Koziola intervija

Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols pastāstīja, ka izlases sastāva komplektēšanā treneriem nekādas problēmas neradās, jo nebija atteikumu nedz no hokejistiem, ne viņu pārstāvētajiem klubiem.

Dienas pirmo spēļu apskats

Dienas pirmajās spēlēs uzvaras guva Vācijas un Kazahstānas jaunieši. Vācijas izlase ar 7:2 pārspēja dāņus, savukārt Kazahstānas hokejisti uzveica norvēģus - 5:2.

Uz elites līmeni pakāpsies tikai sešu komandu turnīra uzvarētāji. Latvijas izlases nākamie pretinieki otrdien būs norvēģi, bet līdz nedēļas beigām jāspēlē arī pret Vāciju (5.aprīlī), Dāniju (6.aprīlī) un Kazahstānu (8.aprīlī). Visas Latvijas izlases spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv