Latvijas U-18 hokeja izlase PČ izkrīt uz zemāku līmeni

Latvijas U-18 hokeja izlase piektdien Sočos ar 2:3 vēlreiz zaudēja Slovākijas vienaudžiem cīņā par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta (PČ) spēcīgāko valstu grupā un izkrita uz I divīzijas A grupu, pavēstīja organizatori. Izdzīvošanas cīņu sērijā Latvijas jaunieši slovākiem zaudēja ar 0:2 un PČ palika pēdējie 10.vietā. Latvijas hokejisti čempionātā zaudēja visās spēlēs.

Galvenā trenera Vjačeslava Nazarova vadītajā Latvijas izlasē guva Jānis Jaks un Rihards Bukarts, pirmās trešdaļas beigās atjaunojot neizšķirtu 2:2. Taču pēdējā periodā Davida Soltesa gūtie vārti nodrošināja uzvaru Slovākijai, un latviešiem nepalīdzēja arī vārtsarga aizstāšana ar sesto laukuma spēlētāju pēdējās minūtēs.

Latvijas izlase jau ierasti neveiksmīgi darbojās spēles sākumā, jo 12.minūtē nonāca zaudētājos ar 0:2. Ja Latvijas hokejistiem piektdien būtu izdevies revanšēties slovākiem par zadējumu ar 2:5 pirmajā spēlē, uzvarētāja noteikšana sērijā tiktu atlikta uz trešo spēli.

Grupas turnīrā Latvijas izlase iepriekš kapitulēja Somijas (0:7) un Čehijas (0:7) vienaudžiem, kā arī smagi zaudēja pašreizējiem čempioniem amerikāņiem (1:7) un laukuma saimniekiem krieviem (2:10). Otrā grupā bez punktiem palika Slovākija.

Cīņu par medaļām piektdien pusfinālos turpinās ASV un Krievija, kā arī Kanāda un Somija. Čempionāts beigsies svētdien ar finālu un spēli par 3.vietu.

Latvijas izlases vietā nākamgad U-18 pasaules čempionātā elitē spēlēs Dānijas jaunieši.