Latvijas U-18 hokeja izlase pasaules čempionāta startā zaudē kanādiešiem

Latvijas U-18 izlases hokejisti ceturtdien Slovākijā ar 1:4 spraigā cīņā zaudēja Kanādas vienaudžiem pirmajā spēlē pasaules čempionātā, liecina organizatoru informācija.

Vārtus Latvijas izlasē guva Rihards Paškausks, kurš pirmās trešdaļas priekšpēdējā minūtē panāca neizšķirtu 1:1. Kanādas izlase līdz otrā perioda vidum iemeta divas ripas Niklāva Rauzas sargātajos vārtos, bet pēdējā trešdaļā nostiprināja uzvaru ar ceturto vārtu guvumu.

Rauza atvairīja 50 no 54 metieniem, savukārt pa Kanādas vārtiem Latvijas hokejisti meta 19 reizes.

Nākamajās grupas spēlēs galvenā trenera Igora Smirnova vadītie Latvijas jaunieši piektdien tiksies ar Šveici, svētdien - ar pašreizējo čempioni Somiju, bet pirmdien pretinieki būs mājinieki slovāki. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, savukārt pēdējās vietas īpašniece piedalīsies pārspēlēs par vietas saglabāšanu elitē.

Pasaules čempionātā piedalās 10 valstu izlases, kas sadalītas divās grupās, spēles aizvadot Popradā un Spišska Nova Vesā. Otrā grupā turnīru sāks Baltkrievija, ASV, Krievija, Zviedrija un Čehija.

Pasaules čempionāts jauniešiem augstākajā divīzijā risināsies līdz 23. aprīlim.

Latvijas U-18 izlases hokejisti pasaules čempionātā augstākajā divīzijā startē trešo gadu pēc kārtas.