Latvijas U-18 hokeja izlase ielaiž 10 vārtu pret Krieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Ar ceturto bezierunu zaudējumu pirmdien Sočos U-18 pasaules čempionāta grupas kārtu noslēdza Latvijas jaunie hokejisti, kuri ar 2:10 piekāpās Krievijas vienaudžiem, liecina rīkotāju informācija. Otrās trešdaļas sākumā Latvijas izlase vēl spēja noturēt spēlē intrigu, taču turpinājumā savu pārākumu pārliecinoši pierādīja laukuma saimnieki. Cīņu par vietas saglabāšanu elitē Latvija turpinās pret Slovākijas hokejistiem.

Vārtus Latvijai guva Haralds Egle un Toms Bernhards, kas palīdzēja otrā perioda sākumā samazināt rezultāta starpību līdz 2:3, taču līdz pēdējam pārtraukumam Krievijas hokejisti guva vēl trīs vārtus. Latvijas izlasei jau pirms spēles pret Krieviju nebija izredžu tikt augstāk par pēdējo vietu grupā.

Uzvarētājiem pa diviem vārtiem guva Pavels Bučņevičs un Artjoms Zubs. Pēc Krievijas hokejistu gūtajiem ceturtajiem vārtiem Latvijas vārtsargu Kristapu Nazarovu otrās trešdaļas 8.minūtē aizstāja Maksims Rešetņikovs, tomēr spēku samēru tas neizmainīja. Pēdējā trešdaļā Krievijas izlase iemeta vēl četrus vārtus.

Grupas turnīrā pirmajās spēlēs Latvijas izlase ar 0:7 kapitulēja Somijas un Čehijas vienaudžiem, bet ar 1:7 zaudēja pašreizējiem čempioniem amerikāņiem. Otrā grupā bez punktiem palika Slovākija, kas pirmdien izšķirošajā cīņā ar 3:6 piekāpās Vācijai. Latvijas pārstāvētajā grupā somi ar 4:3 uzveica Čehiju, savukārt otrā grupā Kanādas jaunieši ar 10:1 sagrāva šveiciešus.

Katras grupas četras spēcīgākās komandas pēc otrdien paredzētajām pēdējām grupu spēlēm cīņu turpinās ceturtdaļfinālā, bet Latvija un Slovākija izslēgšanas pārī cīņā līdz divām uzvarām noteiks, kura izlase vietu elites divīzijā zaudēs. Pirmās divas spēles sērijā notiks ceturtdien un piektdien. Čempionāts beigsies svētdien ar finālu un spēli par 3.vietu.