Latvijas studentu izlase universiādi sāk ar zaudējumu Itālijai

Latvijas studentu izlase otrdien Trentīno ar zaudējumu 2:4 mājiniekiem Itālijas hokejistiem sāka pasaules universiādes grupas turnīru, informēja organizatori. Latvijas hokejistiem grupā piektdien jāspēlē pret ASV, bet svētdien jācīnās ar zviedriem.

Itālijas izlases vārtos ripu raidīja Jānis Bullītis un Artūrs Birstiņš, taču laukuma saimnieki tobrīd pēdējā periodā jau bija vadībā ar 4:0.

Itālieši izvirzījās vadībā pirmajā trešdaļā, realizējot skaitlisko vairākumu, bet pēc pārtraukuma mājinieki ar metieniem no tuvas distances nodrošināja 3:0 pārsvaru. Pēdējo trešdaļu Itālija sāka ar ceturtajiem vārtiem, līdz beidzot precīzi meta arī Latvijas hokejisti. Bullītis noslēdza piespēli vārtu priekšā, bet Birstiņš perioda vidū skaitliskajā vairākumā ar atkārtotu metienu samazināja rezultāta starpību līdz diviem vārtiem.

Universiādē 12 vīriešu izlases priekšsacīkstēs trijās grupās izspēlē apļa turnīru, lai noskaidrotu astoņas komandas, kas iekļūs ceturtdaļfinālā. Pārējās izlases turpinās cīņu par 9.vietu. Trenera Ērika Miļuna vadītajā izlasē ir iekļauti Latvijas virslīgas klubu hokejisti.

Pasaules universiādē līdz 21.decembrim sacensības risināsies 13 sporta veidos. Latvija būs pārstāvēta arī biatlonā, šorttrekā, distanču un kalnu slēpošanā.