Latvijas studentu hokeja izlase uzvar Japānu un Universiādē cīnīsies par piekto vietu

Latvijas studentu izlase hokejā Kazahstānas pilsētā Almati notiekošās Universiādes turnīra pusfināla mačā par 5.-8.vietu pirmdien ar rezultātu 7:3 (3:0, 3:1, 1:2) pārspēja Japānu.

Līdz ar to Latvijas studenti jau otrdien par piekto vietu turnīrā spēkosies ar Slovākijas izlasi, kas pirms tam ar 4:2 (1:0, 3:0, 0:2) pārspēja Zviedriju.

Pirmdienas mačā Latvijas izlasē ar "hat-trick" jeb trim gūtiem vārtiem atzīmējās Valters Freijs, kurš jau pirmajās četrās minūtēs bija guvis divus vārtus. Turpinājumā piecas minūtes pirms pirmā perioda beigām Juris Ziemiņš panāca jau 3:0 un latviešiem veiksmīgs bija arī otrā perioda sākums, kurā Māris Diļevka un Freijs panāca jau piecu vārtu pārsvaru.

Perioda vidū japāņi mazākumā vienus vārtus atguva, taču nepilnas trīsarpus minūtes pirms trešdaļas beigām Romāns Ņekļudovs ieraidīja sesto ripu pretinieku vārtos. Trešajā periodā uz Eduarda Hugo Jansona vārtiem japāņi atbildēja ar diviem precīziem metieniem, Latvijai izcīnot uzvaru ar rezultātu 7:3.

Latvijas studentu izlase apakšgrupu turnīrā trīs spēlēs izcīnīja divas uzvaras. Pirmajā cīņā tā pagarinājumā ar 4:3 uzvarēja Japānu, savukārt otrajā mačā ar 1:7 kapitulēja grupas favorītei Krievijai, bet trešajā spēlē ar 6:2 apspēlēja Dienvidkoreju. Savukārt ceturtdaļfinālā latvieši ar 2:5 piekāpās Kanādai.

Iepriekš jau ziņots, ka kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks pagājušajā nedēļā izcīnīja zelta medaļu Alpu kombinācijas sacensībās, kas Latvijai pagaidām ir vienīgā godalga šajā Universiādē, tomēr otrdien viņam vēl paredzēta dalība slalomā.

Ziemas Universiādē studenti 12 sporta veidos sacentīsies līdz trešdienai. Dalībai Universiādē akreditētās 64 valstis un vairāk nekā 2000 atlēti.

Latviju sacensībās pārstāv sportisti no astoņām Latvijas augstskolām - Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Universitātes (LU), Liepājas Universitātes (LiepU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA), Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA), Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA), Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) un Biznesa augstskola ''Turība'' (BAT).

Iepriekšējā ziemas Universiādē, kas notika 2015.gadā Spānijā un Slovākijā, neviens Latvijas sportists netika pirmajā desmitniekā, kamēr 2013.gadā Itālijā valsts godu sacensībās pārstāvēja gandrīz 40 dalībnieku delegācija piecos sporta veidos. Latvijai labākās bija divas astotās vietas, ko izcīnīja hokeja izlase, kā arī Kristaps Zvejnieks slaloma sacensībās.