Latvijas studenti pasaules universiādē zaudē ceturtdaļfinālā

Latvijas studentu hokeja izlase trešdien Itālijā ar 1:6 zaudēja Kazahstānai pasaules universiādes ceturtdaļfinālā un turnīra turpinājumā pretendēs uz 5.vietu, liecina rīkotāju informācija. Vienīgos vārtus Latvijai guva Artūrs Batraks.

Jau pirmajā trešdaļā Latvijas hokejisti nonāca zaudētājos ar 0:3, bet otrā perioda sākumā Kazahstānas studenti panāca četru vārtu pārsvaru. Lai gan Batraks vienus vārtus atguva, pēdējā trešdaļā pretinieki divreiz realizēja skaitlisko vairākumu un pārliecinoši uzvarēja.

Jau vēstīts, ka grupas turnīrā Latvijas izlase ar 2:4 zaudēja mājiniekiem itāliešiem un ar 2:3 pagarinājumā piekāpās ASV studentiem, bet ar 5:2 uzvarēja Zviedriju. Pusfinālā par 5.vietu Latvijas izlases pretinieki ceturtdien būs Itālijas un ASV spēles zaudētāji.

Universiādē startē 12 vīriešu izlases, kas priekšsacīkstēs bija sadalītas trijās grupās un izspēlēja apļa turnīru. Astoņas spēcīgākās komandas iekļuva ceturtdaļfinālā, bet pārējās vienības turpina cīņu par 9. vietu. Galvenā trenera Ērika Miļuna vadītajā Latvijas izlasē ir iekļauti virslīgas klubu hokejisti, kas iepriekš spēlējuši jauniešu un junioru izlasēs, gan spēlētāji, kam līdz izlasēm nedaudz pietrūcis.

Pasaules universiādē Trentīno līdz 21.decembrim sacensības risinās 13 sporta veidos, no kuriem Latvija ir pārstāvēta piecos, tostarp vīriešu hokeja turnīrā. Latvijas sportisti startē arī biatlonā, šorttrekā, distanču un kalnu slēpošanā.