Latvijas studenti pagarinājumā piekāpjas amerikāņiem pasaules universiādē

Latvijas studentu hokeja izlase piektdien Itālijā ar 2:3 pagarinājumā zaudēja amerikāņiem pasaules universiādes grupas turnīra spēlē, liecina rīkotāju informācija. Latvijas komandā vārtus guva Miks Komuls un Artūrs Batraks.

Komuls pirmajā trešdaļā atklāja rezultātu, taču ASV studenti līdz pārtraukumam panāca izlīdzinājumu, bet otrā perioda vidū izvirzījās vadībā. Savukārt Batraks otrās trešdaļas pēdējā minūtē panāca 2:2. Pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās, bet pagarinājuma trešajā minūtē Filips Vendekers amerikāņiem guva uzvaras vārtus. Visi vārti spēlē tika gūti, realizējot skaitlisko pārsvaru.

Jau ziņots, ka pirmajā spēlē Latvijas izlase ar 2:4 zaudēja mājiniekiem itāliešiem. Latvijas studentiem pēdējā grupas spēlē svētdien jātiekas ar Zviedriju. Galvenā trenera Ērika Miļuna vadītajā Latvijas izlasē ir iekļauti virslīgas klubu hokejisti, kas iepriekš spēlējuši jauniešu un junioru izlasēs, gan spēlētāji, kam līdz izlasēm nedaudz pietrūcis.

Universiādē startē 12 vīriešu izlases, kas priekšsacīkstēs ir sadalītas trijās grupās un izspēlē apļa turnīru. Astoņas spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējās vienības turpinās cīņu par 9.vietu.

Pasaules universiādē Trentīno līdz 21.decembrim sacensības risinās 13 sporta veidos, no kuriem Latvija ir pārstāvēta piecos, tostarp vīriešu hokeja turnīrā. Latvijas sportisti startē arī biatlonā, šorttrekā, kā arī distanču un kalnu slēpošanā.