Latvijas sieviešu izlase pret Ķīnas hokejistēm gūst otro uzvaru

Latvijas izlases hokejistes pirmdien Ventspilī ar 5:1 uzvarēja Ķīnu un pasaules čempionāta I divīzijas B grupā tika pie otrā panākuma divās spēlēs, informēja organizatori. Divus vārtus uzvarētājām guva Līga Miljone.

Pēc otrās trešdaļas mājinieču pārsvars sasniedza 3:0, līdz ķīnietes vienus vārtus atguva, taču pēdējās trešdaļas otrajā pusē Latvijas hokejistes ar divām iemestām ripām nostiprināja uzvaru.

Otrajā spēlē pēc kārtas vārtus guva gan Inese Geca-Miljone, gan viņas meita Līga Miljone, kura pirmajā trešdaļā vairākumā atklāja rezultātu. Otrajā periodā Geca-Miljone mājinieču pārsvaru divkāršoja, bet Līga Miljone līdz trešdaļas vidum guva arī trešos vārtus.

Evija Tētiņa Latvijas vārtos turnīrā nepārspēta palika 108 ar pusi minūtes, jo neielaida vārtus pirmajā spēlē, bet pret Ķīnas izlasi vienīgo reizi ripa viņas vārtos nonāca trešā perioda vidū pēc Fanas Sjiņas metiena. Taču Žanete Vasiļevska un Laila Dekmeijere-Trigubova nostiprināja Latvijas uzvaru ar vēl diviem vārtiem.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs trešdien vakarā pret Kazahstānas izlasi, kas abās līdzšinējās spēlēs zaudēja. Pirmdien notikušajās pirmajās spēlēs otro uzvaru guva Nīderlande, kas ar 3:2 pārspēja Kazahstānas hokejistes, bet ungārietes tika pie pirmās uzvaras ar 8:4 pret Ziemeļkoreju.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē galvenā trenera Vladimira Golovkova vadītās Latvijas hokejistes ar 4:0 bija pārākas par Ungārijas izlasi. Sešas izlases Ventspils olimpiskā centra hallē līdz sestdienai cīnīsies par vienu ceļazīmi uz I divīzijas A grupu.

Pasaules čempionāta I divīzijā B grupas spēle:

Latvija - Ķīna 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Vārtus guva: Līga Miljone 2, Inese Geca-Miljone, Žanete Vasiļevska, Laila Dekmeijere-Trigubova - Fana Sjiņa