Latvijas sieviešu hokeja izlase čempionātu noslēdz ar zaudējumu Nīderlandei

Pēdējo spēli Latvijas sieviešu izlase pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas turnīra spēlē, kas risinājās Itālijas pilsētā Asjāgo, noslēdza ar zaudējumu Nīderlandes izlasei. Latvijas valstsvienība pretiniecēm piekāpās ar rezultātu 2:4 (1:3, 1:0, 0:1), liecina organizatoru informācija.

Jau spēles pirmās trešdaļas pirmajās minūtēs Latvijas izlase nonāca iedzinēju lomā, zaudējot divus vārtus, taču spēles 17. minūtē Līga Miljone spēja atgūt vienu vārtu starpību.

Otrajā trešdaļā vārtu starpību vēl vairāk izdevās samazināt Ievai Pētersonei, taču vairāk vārtus gūt Latvijas sieviešu valstsvienībai gūt neizdevās un nācās atzīt Nīderlandes izlases pārākumu.

Latvijas sieviešu izlase jau pirms šīs spēles bija zaudējusi izredzes iekļūt čempionāta pirmās divīzijas A grupā – vienīgo ceļazīmi izcīnīja Ungārijas hokejistes. Tomēr Latvijas izlasei izdevās izcīnīt trīs uzvaras piecos turnīra mačos, ar 5:2 uzvarot Kazahstānu, 4:3 pieveicot Itāliju un ar 3:1 nospēlējot pret Ķīnu. Taču izlasei neizdevās pārspēt Ungārijas valstsvienību, kurai mūsu hokejistes zaudēja ar rezultātu 2:5.

Pirms pēdējās spēles, kurā svētdien vēl tiksies Itālijas un Kazahstānas valstsvienības, Ungārijai ir 12 punkti, Latvijai deviņi punkti, bet Kazahstānai un Ķīnai ir pa sešiem punktiem. Savukārt pieci punkti Nīderlandei, bet četri – Itālijai.

Rezultatīvākā spēlētāja Latvijas valstsvienības sastāvā visā turnīrā bija Līga Miljone, kuras kontā septiņi vārtu guvumi.