Latvijas nākamie pretinieki somi pārliecinoši pieveic Norvēģijas hokejistus. Galvenie notikumi

Mājinieki Somijas hokejisti piektdien Tamperē ar 5:0 pārspēja norvēģus abām komandām pirmajā spēlē pasaules čempionātā. Somijas izlase nākamo spēli aizvadīs jau sestdien vakarā pret Latvijas valstsvienību.

Norvēģiem pirmajā trešdaļā bija labas iespējas pirmajiem gūt vārtus, bet tās palika neizmantotas.

Somijas izlase gūst pirmos vārtus

Somijas izlase rezultātu atklāja pirmās trešdaļas beigās, izspēlējot ripu līdz Hari Pesonena metienam tukšā vārtu stūrī.

Somi panāk divu vārtu pārsvaru

Savukārt otrajā periodā mājinieku spiediens pieauga, piespiežot pretiniekus arvien biežāk kļūdīties un trešdaļas vidū Toni Rajala guva otros vārtus.

Somijas izlase panāk 3:0

Teicams pretuzbrukums somiem izdevās četras minūtes pirms pēdējā pārtraukuma un Hanness Bjorninens trešo reizi raidīja ripu vārtos.

Somijas pārsvars sasniedz 4:0

Pēdējās trešdaļas sākumā mājinieki realizēja skaitlisko vairākumu un Joels Armia panāca 4:0.

Somi gūst pēdējos vārtus spēlē

Lai gan trešajā periodā neiztika bez asumiem, tuvojoties mača izskaņai, spēle ritēja rāmākās noskaņās. Tomēr Jere Sallinens nepalaida garām iespēju ar patālu precīzu metienu vēl gūt piektos vārtus.

Iepriekš dienas pirmajā spēlē B grupā tikās Latvijas izlase ar 1:4 piekāpās ASV valstsvienībai, savukārt A grupā Helsinkos slovāki ar 4:2 bija pārāki par Francijas hokejistiem. Vakara spēlē Helsinkos pašreizējie titula īpašnieki kanādieši ar 5:3 pārspēja Vācijas izlasi.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.