Latvijas junioru hokeja izlases pārbaudes spēlēs piedzīvo zaudējumus

Latvijas U-16 hokeja izlase Norvēģijā pārbaudes spēlē ar 2:3 zaudēja mājiniekiem, savukārt U-18 izlase tepat Ozolnieku hallē ar identisku rezultātu 2:3 piekāpās norvēģu vienaudžiem, liecina organizatoru informācija.

U-16 izlašu spēlē Norvēģijā pirmajā trešdaļā rēķinu atvēra Oskars Hovlands, izvirzot mājiniekus vadībā. Arī otrajā trešdaļā norvēģi turpināja ofensīvu, šoreiz ar vārtu guvumu izceļoties Danielam Sandvoldam.

Trešajā trešdaļā Kristiana Rīses vārtu guvums norvēģus nostādīja vēl priviliģētākā situācijā, bet Ģirts Silkans spēja rezultāta starpību samazināt. Šāds pavērsiens saasināja situāciju, kas rezultējās ar nekārtībām un abpusējiem noraidījumiem. Un Robertm Siliņam izdevās rezultāta starpību samazināt līdz minimumam, bet izlīdzinnāt spēles rezultātu tā arī neizdevās.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijas juniori papildlaikā piekāpās Norvēģijas U-16 izlasei ar 7:8, bet piektdien bija pārāki ar rezultātu 7:2.

Tepat Ozolnieku hallē spēlē starp Latvijas un Norvēģijas U-18 izlasēm viesi izvirzījās vadībā jau pirmajā trešdaļā, no sākuma vārtus gūstot Adrianam Eligsenam, bet pēc tam pārsvaru dubultojot Stianam Nībrātenam Hansenam.

Arī otrajā trešdaļā vārtu guvums Eligsena rēķinā, bet Aleksandrs Biškins spēja rezultāta starpību samazināt. Trešais periods bija veiksmīgāks jau Latvijas jauniešiem - Rihards Liģis spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, taču ar to arī Latvijas jauniešu pretošanās noslēdzās, spēli noslēdzot ar zaudējumu.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijas U-18 izlase uzvarēja norvēģus ar 3:1, bet sestdien uzvarēja ar rezultātu 6:3.

Latvijas U-18 izlase pērnās sezonas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, kas norisinājās “Arēnā Rīga”, uzvarēja visos mačos un izcīnīja ceļazīmi uz elites čempionātu. Nākamā gada elites divīzijas pasaules čempionātā , kas norisināsies Zviedrijas pilsētās Ūmeo un Ērnšeldsvīkā, Latvijas izlase spēkosies vienā apakšgrupā ar ASV, Krieviju, Slovākiju un mājinieci Zviedriju.

Latvijas U-18 hokejisti pirms atbildīgā čempionātā Zviedrijā šajā sezonā aizvadīs vēl vienu pārbaudi, kad novembrī Norvēģijā piedalīsies Četru Nāciju turnīrā.

Sestdien Prezidenta kausa izcīņas turnīrā Misnkā dalību ņēma Latvijas U-17 izlase, kas ar graujošu rezultātu 1:8 piekāpās mājiniekiem. Vienīgos vārtus Latvijas U-17 izlases labā guva Raimonds Mikus Vītoliņš.

Turnīra pirmajā spēlē ceturtdien Latvijas jaunieši svinēja uzvaru ar 2:1 pret Kazahstānas jauniešiem, bet piektdien ar 2:6 piekāpās Krievijas U-16 izlasei. Šajā turnīrā par uzvarētājiem kļuva tieši Krievijas juniori.