Latvijas izlases konkurentu sīkstā duelī norvēģi pārspēj Austrijas hokejistus

Norvēģijas izlase trešdien Tamperē ar 5:3 pieveica Austrijas hokejistus Latvijas valstsvienības konkurentu cīņā pasaules čempionāta grupas kārtā.

Austrija iepriekš turnīrā tikai pagarinājumā zaudēja ASV izlasei un pēcspēles metienos pieveica Latvijas nākamos pretiniekus čehus, iesaistoties cīņā par vietu ceturtdaļfinālā. Tomēr zaudējums spēlē pret Norvēģiju austriešu izredzes B grupā krietni piezemēs.

Pirmajās divās trešdaļās austrieši gan pabija vadībā, gan atspēlēja vienu vārtu deficītu, tomēr Norvēģijas izlase līdz trešā perioda vidum panāca 4:2. Austrijas valstsvienība vēl samazināja rezultāta starpību, bet izglābties no zaudējuma tai nebija pa spēkam. Mača izskaņā Norvēģijas izlase vēl iemeta ripu tukšos vārtos.

Vēlāk trešdien tiksies B grupas līdervienības Somija un Zviedrija.

Savukārt dienas pirmajā spēlē A grupā Helsinkos Francija ar 2:1 pagarinājumā pārspēja Itālijas izlasi, kas bija vadībā līdz pat pamatlaika priekšpēdējās minūtes beigām.

Latvijas izlase nākamo spēli aizvadīs ceturtdien pret Čehijas valstsvienību, bet piektdien jātiekas ar Austriju.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.  Pasaules čempioni kļūs zināmi 29.maijā.