Latvijas izlases grupā Krievija pieveic šveiciešus; Francija svin uzvaru pār Kanādu

Pasaules čempionāta pirmajā spēlē Latvijas pārstāvētajā grupā Krievijas izlase piektdien Minskā ar 5:0 pārliecinoši pieveica šveiciešus, liecina rīkotāju informācija. Savukārt otrā grupā pārsteigumu sagādāja Francijas hokejisti, kas ar 3:2 pēcspēles metienos pieveica Kanādas izlasi.

Galvenā trenera Oļega Znaroka un viņa palīga Harija Vītoliņa vadītā Krievijas izlase trīs vārtus iemeta pirmajā trešdaļā, turklāt rezultātu atklāja jau pirmajā uzbrukumā, kad precīzs bija Sergejs Plotņikovs. Sešas minūtes vēlāk Aleksandrs Ovečkins realizēja skaitlisko pārsvaru, bet Vadims Ščipačevs līdz pārtraukumam guva trešos vārtus. Katrā nākamajā periodā vēl pa vieniem iemestajiem vārtiem nodrošināja Krievijai pārliecinošu uzvaru.

Savukārt Francijas izlasi pirmās trešdaļas galotnē vispirms vadībā izvirzīja Stefans da Kosta, bet Kanādai izlīdzinājumu ātri panāca Braidens Šenns. Pēdējās trešdaļas vidū kanādiešiem vienu vārtu pārsvaru nodrošināja Eriks Gudbrandsons, taču nepilnas divas minūtes vēlāk da Kosta izmantoja skaitlisko pārsvaru un panāca neizšķirtu. Rezultāts vairs nemainījās līdz pēcspēles metieniem, kuros izšķirošais trāpījums izdevās Pjēram Eduāram Belemāram.

Kanāda februāri Sočos izcīnīja olimpisko zeltu, taču tāpat kā lielākā daļa citu spēcīgāko valstsvienību Minskā ieradās ar daudz pieticīgāku sastāvu.

Dienas pēdējā spēlē Latvijas grupā mājinieki baltkrievi ar 1:6 zaudēja ASV hokejistiem, savukārt otrā grupā čehi ar 3:2 pagarinājumā pieveica principiālos sāncenšus slovākus.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase pirmo spēli grupā aizvadīs sestdien pret Somiju. Vienā grupā ar  Latviju, Somiju un Krieviju spēlēs arī ASV, Šveices, Vācijas, Baltkrievijas un Kazahstānas izlases.