Hokeja laukums

Hokeja laukums

Hokeja laukums

Čehijas treneris Vujteks: Znaroks bija komandas līderis

Hokejists Freibergs: Zlīna Čehijā ir īsta hokeja pilsēta

Latvijas izlases aizsargs Freibergs: Mazā Zlīna ir īsta Čehijas hokeja pilsēta

Latvijas valstsvienības hokejists Ralfs Freibergs šosezon spēlē Čehijas līgā Zlīnas "Berani" sastāvā, kur ir ļoti labi iejuties gan pilsētā, gan komandā. Aizsargs Latvijas Televīzijas raidījumam "Hokeja laukums" pastāstīja, ka jūtas novērtēts komandā, kas spēlē nelielā, bet īstā hokeja pilsētā.

Zlīnas fenomens ir tāds, ka komanda vienmēr pamatā paļāvusies uz saviem vai tuvāko pilsētiņu spēlētājiem. Turpretim citās Čehijas pilsētās vietējie hokejisti ir apmēram tikai viena piektdaļa sastāva. Freibergs uzsver, ka Zlīna ar 70 000 iedzīvotāju ir neliela pilsēta, bet visi vietējie ir nelokāmi patrioti, kas pārcelties citur nemaz nevēlas, jo nejūtas citām vietām piederīgi.

Klubā spēlētājus cenšas pasargāt, un Freibergs rēķinās, ka priekšroku sastāva komplektēšanā vienmēr dos čehiem. Zlīnas klubam budžets ir viens no mazākajiem Čehijas līgā, kur ikviena komanda tomēr var uzvarēt jebkuru citu, uzsvēra Latvijas aizsargs. Tik neparedzama ir situācija, jo prognozēt uzvarētāju ir ļoti sarežģīti, lai gan klubu budžeti ļoti atšķiras.

Halle Zlīnā ir nosaukta hokeja laukumā dzīvību zaudējušā čehu hokejista Ludeka Čajkas vārdā. Tā ir ļoti veca, sen neremontēta un auksta, turklāt no ārpuses vizuāli īpaši nelīdzinās ledus arēnai.

Pretinieki arī negrib braukt pāri visai Čehijai spēlēt Zlīnā, kur ziemā sagaida aukstums un enerģiski vietējie līdzjutēji.

 Čehijā aukstums hallē ir ierasta lieta, tādēļ vietējie līdzjutēji Zlīnā ziemā dzer karstvīnu. Zlīnas klubam principiāla pretiniece ir Brno komanda, un šādas spēles laikā viesu fani tribīnēs tiek norobežoti un kārtību uzrauga desmitiem policistu.

"Kad ārā ir -20 grādi, iekšā ir -30," sajūtas hallē raksturoja Freibergs. Spēlētājiem nūjas salā kļūst ļoti cietas un pie tā ir jāpierod. 

Biļete uz spēli labā vietā maksā 8 eiro, kas nav īpaši dārgi, pastāstīja Freibergs. Halles standarti Viņam neko īpaši nenozīmē, jo svarīgāk ir spēlēt un iegūt treneru uzticību, turklāt ledus laukuma kvalitāte ir pienācīgā līmenī. Spēlētājiem vietas uz soliņa ir divās rindās, turklāt hokejistiem Čehijā ierasts spēles laikā stāvēt kājās. Freibergs cer, ka reiz gan tas mainīsies un spēlētāji ārpus laukuma maču skatīsies sēdus.

Zlīna ir rūpniecības pilsēta, kas kļuva slavena ar pagājušā gadsimta sākumā izveidoto apavu ražotni.

Lai gan daļu ražošanas telpu pārņēmuši citi uzņēmumi, rosība pilsētā arvien turpinās. Visa infrastruktūra reiz tukšā vietā ir izveidota no jauna un Zlīnas arhitektūra drīzāk līdzinās ASV pilsētām. 

Ralfs kopā ar sievu tāpat kā pērn reizi nedēļā mācās čehu valodu. Jau pirmajās dienās Čehijā viņš centās apgūt kaut valodas pamatus, jo uzskata to par svarīgu savstarpējai cieņai komandā, kur labprāt spēlētu arī nākamajā sezonā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti