Latvijas izlase no līdzjutējiem atvadās ar zaudējumu pēcspēles metienos

Latvijas izlase piektdien "Arēnā Rīga" ar 3:4 pēcspēles metienos zaudēja Krievijas hokejistiem pārbaudes spēlē, kas laukuma saimniekiem bija pēdējā cīņa "Arēnā Rīga" pirms starta februārī Soču olimpiskajās spēlēs. Abu komandu pirmajā spēlē Latvija piektdien uzvarēja.

Mājiniekiem vārtus guva Kaspars Daugaviņš, Kristaps Sotnieks un Kaspars Saulietis. Savainojuma dēļ spēli nepabeidza vārtsargs Edgars Masaļskis, kuru astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām aizstāja Māris Jučers.

Latvijas izlase uz Rīgu atbraukušo Krievijas rezerves sastāvu piektdien uzvarēja (4:1), rosinot galveno treneri Tedu Nolanu veikt izmaiņas sastāvā. Otrajā cīņā iztiekot bez vairākiem līderiem, Latvijas hokejistiem tik labi nesekmējās, un Krievijas hokejisti labāk iejutās spēlē. Viesi 7.minūtē izvirzījās vadībā, kad Jēkabs Rēdlihs pie zilās līnijas pazaudēja ripu, kas ļāva Maksimam Karpovam izslidot vienam pret Edgara Masaļska vārtiem un ar plaukstas metienu raidīt ripu vārtu augšējā stūrī.

Otrās trešdaļas sākumā Latvijas izlasei Krievijas vārtsargu Jevgēņiju Ivaņņikovu neizdevās pārspēt arī divu spēlētāju skaitliskajā vairākumā. Masaļskis darbojās nevainojami, bet darba viņam netrūka. Gints Meija trāpīja pa vārtu stabiņu, kad Latvijas izlases mazākumā pretinieka zonā izslidoja pirueti un ar nūjas neērto pusi raidīja ripu uz vārtiem. Tomēr līdz trešdaļas beigām mājinieki rezultātu izlīdzināja, Daugaviņam vārtu priekšā izmantojot iespēju tikt pie Ivaņņikova atsistās ripas.

Pēc iemestajiem vārtiem uzlabojās Latvijas hokejistu darbība uzbrukumā, tomēr rezultatīvajā trešajā periodā Krievija atkal panāca vienu vārtu pārsvaru. Ņikita Filatovs tukša vārtu stūra priekšā saņēma piespēli un paspēja iemest ripu vārtos. Trešdaļas vidū laukuma saimniekiem nedaudz vairāk kā minūtes laikā izdevās gūt divus vārtus un izvirzīties vadībā. Uzbrukumam veiksmīgi pieslēdzās aizsargs Sotnieks un rezultātu izlīdzināja, bet Saulietis no vārtu priekšas panāca 3:2.

Tomēr cīņas gaita mājiniekiem pavērsās nelabvēlīgi. Izgājienā uz vārtiem cīņā ar aizsargu nokrita Filatovs un uztriecās Masaļskim, kurš spēli nevarēja turpināt, taču pēc sākotnējās informācijas, viņa trauma nav nopietna. Par mājinieku pārkāpumu Krievijas izlase turklāt nopelnīja tiesības uz soda metienu, ko Filatovs realizēja pret vārtos stājušos Jučeru.

Pagarinājumā Jučers vairākkārt glāba no vārtu zaudējuma, bet pēcspēles metienos viņš vienīgo reizi ripu ielaida pēc Fjodora Malihina metiena. Latvijas izlasē nesekmīgi metienus izpildīja Roberts Jekimovs, Saulietis un Daugaviņš.

Mājinieki iztika bez pirmajā mačā spēlējušā uzbrucēja Mārtiņa Karsuma, kā arī bez aizsargiem Oskara Bārtuļa un Artūra Kuldas, kurus pieteikumā aizstāja uzbrucējs Mārtiņš Cipulis un aizsargi Jānis Andersons un Agris Saviels.

Krievijas izlasē spēlēm Rīgā bija iekļauti dažādu KHL klubu hokejisti. Krievijas izlases pirmais sastāvs galvenā trenera Zinetulas Bilaletdinova vadībā nedēļas nogalē spēlē Eirotūres posmā, bet uz Rīgu atbraukušo komandu vadīja U-20 izlases galvenais treneris Valērijs Bragins.

Gatavojoties 2014. gada Soču ziemas Olimpiskajām spēlēm, Latvijas izlase 17. un 18. decembrī izbraukumā divas reizes tiksies ar Vācijas izlasi. Soču starta priekšvakarā paredzētas pārbaudes spēles pret Krieviju 8.februārī un Austriju 10.februārī. Olimpisko turnīru Latvijas izlase sāks 12. februārī pret pasaules čempionāta sudraba medaļniekiem šveiciešiem. Otrā spēle grupu kārtā būs 14.februārī pret Čehiju, savukārt dienu vēlāk jāspēlē pret pasaules čempioniem zviedriem.

Pārbaudes spēle:

*Latvija - Krievija 3:4 (0:1, 1:0, 2:2, 0:0, 0:1)

Vārtus pamatlaikā guva: Kaspars Daugaviņš, Kristaps Sotnieks, Kaspars Saulietis - Ņikita Filatovs 2, Maksims Karpovs

Vārtsargi: Edgars Masaļskis (Māris Jučers no 52:18) - Jevgēņijs Ivaņņikovs