Latvijas izlase ar smagu zaudējumu Krievijai sāk pasaules čempionātu hokejā

Latvijas hokeja izlase sestdien Helsinkos pirmajā spēlē pasaules čempionātā (PČ) ar 0:6 cieta smagu zaudējumu pret pagājušā gada čempionvienību Krieviju, turpinot neveiksmīgo tradīciju, kad čempionāta sākumā neizdodas gūt panākumu.

Par labāko Latvijas izlasē atzina aizsargu Kristapu Sotnieku, bet Krievijas izlasē labākā hokejista balva tika Aleksandram Perežoginam. Pretiniekiem trīs vārtus guva aizsargi, pa reizei bija precīzi arī Krievijas izlases zvaigznes Iļja Kovaļčuks un Aleksandrs Radulovs.

Latvijas izlase pasaules čempionātos ceturto spēli pēc kārtas palika bez vārtu guvuma, jo pērn Stokholmā vārti netika gūti pēdējās trīs spēlēs. Kopumā Latvijas izlases "sausā" sērija pasaules čempionātos ilgst jau 276 minūtes un piecas sekundes.

Treneri Latvijas komandas vārtu sargāšanu uzticēja Mārim Jučeram, bet Edgars Masaļskis tika pieteikts kā otrais vārtsargs, taču trešajā periodā, kad Latvija jau zaudēja ar 0:4, arī viņš devās laukumā. Maiņu virknējumos citu pārsteigumu nebija un komanda laukumā devās jau iepriekš iespēlētos hokejistu salikumos.

Pirmo metienu pa vārtiem izdarīja Latvijas izlase, taču ar Ronalda Ķēniņa raidījumu spēles sākumā Krievijas izlases vārtsargs Iļja Brizgalovs viegli tika galā. Drīz vien izdevība atklāt rezultātu bija arī pretiniekiem, taču Latvijas izlasi glāba vārtu stabs. Tuvojoties perioda vidum, arvien bīstamāki uzbrukumi izdevās Krievijai, kas savu panāca spēles 14. minūtē, kad ar tālu metienu Jučeru pārspēja un rezultātu atklāja Jevgēņijs Birjukovs

Otrā trešdaļa Teda Nolana trenētajai komandai sākas neveiksmīgi, jo par pretinieka Sergeja Soina iegrūšanu laukuma apmalē no muguras lielo 5+20 minūšu sodu nopelnīja Armands Bērziņš, kurš bija spiests doties uz ģērbtuvēm. Pēc neilga brīža situācija kļuva vēl dramatiskāka, jo divas minūtes tika piešķirtas arī Gintam Meijam, Latvijas izlasei paliekot ar trijiem laukuma spēlētājiem pret pieciem pretiniekiem, tomēr Latvijas izlases hokejisti ar lielu cīņassparu mazākumā izturēja Krievijas izlases ofensīvu. Diemžēl jau 22 sekundes pēc mazākuma tika zaudēti otrie vārti - Jučers atkal netika galā ar metienu no zilās līnijas, šoreiz izceļoties Jevgēņijam Medvedevam.

Krievijas izlasei arī turpinājumā piederēja liels pārsvars, kas ļāva tiem gūt vēl divus vārtus - Radulovs individuāli apspēlēja Miku Indraši un metot no nūjas neērtās puses panāca 3:0, bet trešdaļas pirmspēdējā minūtē metiena pozīcijā tika izvirzīts aizsargs Jevgēņijs Rjasenskis, kurš panāca 4:0. Labākā Latvijas izlases iespēja otrajā trešdaļā bija Vitālijam Pavlovam, kurš pārķēra ripu un nonāca aci pret aci ar Brizgalovu, tomēr meta vārtiem garām.

Pēc pārtraukuma Latvijas izlases vārtos stājās Masaļskis, taču jau pirmajā pretinieku uzbrukumā kapitulēja arī viņš - Kovaļčuks tika izvirzīts uzbrukuma smailē un precīzi meta vārtu augšējā stūrī. Četras minūtes vēlāk Latvija pirmos vārtus zaudēja arī nevienādos sastāvos, kad Māra Jasa noraidījumu izmantoja Kirils Petrovs, panākot graujošo 6:0. Līdz spēles beigām rezultāts vairs nemainījās, jo arī spēles temps, salīdzinājumā ar mača sākumu, bija ievērojami krities, lai gan spēles beigās Latvijas izlasei bija arī viens skaitliskais vairākums.

Latvijas izlase PČ augstākajā divīzijā spēlē 17. gadu pēc kārtas, taču vēl ne reizi pirmajā spēlē tai nav izdevies uzvarēt. Vienīgo reizi punkts tika gūts 2006. gadā, kad spēle ar Čehiju Rīgā noslēdzās neizšķirti 1:1.

Svētdien plkst. 20.15 Latvijas izlase aizvadīs otro spēli čempionātā, tiekoties ar ASV izlasi, kas sestdien ar 5:3 uzvarēja Austriju.

Grupu turnīra turpinājumā Latvijas hokejistiem jātiekas arī ar Austrijas, Slovākijas, Vācijas, Francijas un Somijas valstsvienībām. Grupas turnīru Latvijas hokejisti pabeigs 14.maijā ar spēli pret mājiniekiem somiem. Četras spēcīgākās grupas komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.