Latvijas izlase ar minimālu starpību zaudē Krievijai pārbaudes spēlē

Latvijas hokeja izlase piektdien "Arēnā Rīga" ar 2:3 zaudēja Krievijai pārbaudes spēlē, kurā abas valstsvienības turpināja gatavošanos pasaules čempionātam, kas maijā risināsies Minskā. Vēl vienu spēli abas komandas aizvadīs sestdien.

Vārtus laukuma saimniekiem guva Roberts Bukarts un Juris Upītis. Mājinieki pirmajās divās trešdaļās divreiz ieguva vienu vārtu pārsvaru, tomēr Krievijas hokejisti līdz pēdējam pārtraukumam pārņēma vadību, ko turpinājumā noturēja.

Latvijas izlasei otrajā minūtē izdevās atklāt rezultātu, kad ātrā uzbrukumā Roberts Jekimovs izkārtoja brīvu metienu pa vārtiem Bukartam, kurš raidīja ripu zem vārtu pārliktņa. Tomēr trešdaļas turpinājumā vairāk uzbruka viesi, un vārtos darba netrūka Edgaram Masaļskim, kurš vairākas reizes glāba no vārtu zaudējuma. Izlīdzinājumu astoņarpus minūtes pirms pārtraukuma ar metienu no tuvas distances panāca Vadims Ščipačovs.

Vēlreiz vienu vārtu pārsvaru Latvijai nodrošināja Upītis, kurš skaitliskā vairākuma izspēli noslēdza ar precīzu metienu no vārtu priekšas. Tomēr līdz pārtraukumam ar 3:2 vadībā jau bija Krievijas izlase. Pēc mājinieku kļūdas aizsardzības zonā neizšķirtu atjaunoja Sergejs Širokovs, bet četras sekundes pirms perioda beigām ripu vārtos raidīja Antons Gļinkins, kurš realizēja skaitlisko pārsvaru.

Pēdējā trešdaļā ātrā spēlē vairāk iespēju bija viesiem, taču rezultāts nemainījās. Minimālo pārsvaru Oļega Znaroka un viņa palīga Harija Vītoliņa vadītā Krievijas izlase noturēja arī pēdējās 39 sekundēs, kad spēlēja mazākumā, bet mājinieku treneris Toms Kūlens laida laukumā sešus laukuma spēlētājus.

Komandas kapteinis spēlē Rodrigo Laviņš aizvadīja 218. cīņu valstsvienības sastāvā, bet debija bija aizsargam Ērikam Ševčenko.

Abas komandas nebija potenciāli spēcīgākajos sastāvos, jo līdz pasaules čempionāta sākumam vēl ir trīs nedēļas laika, lai izvēlētos optimālākos spēlētāju virknējumus. Sezona nav beigusies vairākos nacionālajos čempionātos, kā arī spēlētāji vēl atgūst spēkus pēc tikko noslēgtās spēlēšanas klubos.

Pārbaudes spēle:

Latvija - Krievija 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Vārtus guva: Roberts Bukarts, Juris Upītis - Vadims Ščipačovs, Sergejs Širokovs, Antons Gļinkins

Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Aleksandrs Jerjomenko