Latvijas hokejistu pārstāvētā Maskavas «Dinamo» izstājas no Gagarina kausa izcīņas

Latvijas hokejistu Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvētā, kā arī Harija Vītoliņa trenētā Maskavas "Dinamo" trešdien viesos ar 2:3 pagarinājumā zaudēja Sanktpēterburgas SKA un izstājās no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas, informē līga.

Rietumu konferences pusfināla sērijā līdz četrām uzvarām Maskavas "Dinamo" zaudēja ar 1:4.

Piektajā spēlē Daugaviņš laukumā pavadīja 18 minūtes un 34 sekundes, divas reizes meta pa vārtiem un izdarīja vienu spēka paņēmienu. Karsums spēlēja 13 minūtes un 35 sekundes, reizi meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu, izpildīja vienu spēka paņēmienu un nopelnīja četras soda minūtes, pa reizei noraidoties pirmajā un trešajā periodā, taču pretinieki to neizmantoja.

SKA rezultātu atklāja jau 37. sekundē, kad vārtus guva Vadims Šipačovs. Līdzīgajā cīņā izlīdzinājumu "Dinamo" spēja panākt vien 43. minūtē pēc Maksima Karpova precīzā metiena skaitliskajā vairākumā, taču 20 sekundes vēlāk Sanktpēterburgas klubu atkal vadībā izvirzīja Antons Belovs. No zaudējuma pamatlaikā Maskavas klubs izvairījās 53. minūtē, kad 2:2 panāca Sergejs Soins.

Uzvarētāju nācās noskaidrot pagarinājumā, kura desmitajā minūtē uzvaru spēlē un visā sērijā mājiniekiem nodrošināja Jevgēņijs Dadonovs.

SKA sērijā uzvarēja pirmajā spēlē (3:2 pagarinājumā), kā arī trešajā (2:0) un ceturtajā mačā (6:1), bet otrajā spēlē pārāka bija Maskavas "Dinamo" (4:1).

Izslēgšanas spēlēs Karsums 11 mačos guva trīs vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, kas bija dalīts labākais rādītājs komandā, bet Daugaviņš 11 mačos iemeta vienu ripu un trīs reizes asistēja partneriem. Pirmajā kārtā "Dinamo" ar 4:2 pārspēja Jaroslavļas "Lokomotiov".

KHL regulārajā čempionātā Daugaviņš ar 37 (22+15) punktiem bija komandas rezultatīvākais spēlētājs, bet Karsums tika pie 25 (11+14) punktiem.

Harijs Vītoliņš Maskavas "Dinamo" galvenā trenera amatā aizvadīja pirmo sezonu, bet pirms tam komandu trenēja Oļegs Znaroks, bet Vītoliņš bija viņa palīgs. "Dinamo" divas reizes - 2012. un 2013. gadā izcīnīja Gagarina kausu.

Sanktpēterburgas komanda iekļuva konferences finālā, kur visticamāk tiksies ar Maskavas CSKA, kas ir vadībā sērijā pret Helsinku "Jokerit" ar 3:1.