Latvijas hokejistu nākamie pretinieki norvēģi pret Lielbritāniju gūst smagu pirmo uzvaru

Norvēģijas hokeja valstsvienība svētdien ar 4:3 pēcspēles metienos pieveica britus un pirms nākamā mača pret Latvijas izlasi svinēja pirmo uzvaru pasaules čempionātā Somijā, liecina rīkotāju informācija. Norvēģijas un Latvijas izlases Tamperē tiksies pirmdien.

(papildināts pēc dienas otrajām spēlēm)
Komandai otrajā spēlē B grupā norvēģi pirms pēdējās trešdaļas bija vadībā 3:0, taču pārsvaru nenoturēja, un Lielbritānijas hokejisti spēja rezultātu līdzsvarot. Pagarinājumā uzvarētāju neizdevās noskaidrot, bet bullīšos pārāki bija ziemeļnieki.

Gan norvēģi, gan Latvijas hokejisti iepriekš turnīrā zaudēja mājiniecei Somijai, tiesa, visai atšķirīga rokraksta spēlēs. Norvēģijas izlase pēc spēkos līdzvērtīga mača sākuma vēlāk vairs neturēja līdzi somiem un piekāpās ar 0:5, turpretim Latvijas valstsvienība tikai neveiksmīgā spēles izskaņā piekāpās ar 1:2. Latvijai tas bija turnīrā otrais zaudējums pēc neveiksmīgā starta pret ASV izlasi, turpretim norvēģi otro spēli aizvadīja pret Lielbritāniju.

Briti pasaules čempionātā elites grupā spēlē trešo reizi pēc kārtas, kas komandai ir ilgākais posms spēcīgāko hokeja valstu sabiedrībā kopš Otrā pasaules kara.

Viegli svētdien neklājās arī ASV izlasei, kas tikai pagarinājumā ar 3:2 pārspēja austriešus.

Svētdien pirmajā spēlē A grupā Helsinkos pašreizējie titula īpašnieki kanādieši ar 6:1 bija pārāki par Itālijas izlasi. Vēlāk svētdien Somijas galvaspilsētā Francija ar 2:1 pieveica Kazahstānas valstsvienību.

Vēlāk svētdien Tamperē tiksies Čehija un Zviedrija, bet Helsinkos spēkosies Dānija un Šveice.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.