Latvijas hokejistu klubiem trīs zaudējumi NHL spēlēs

Neveiksmīgi sestdiena izvērtās visiem trim Latvijas spēlētāju klubiem Nacionālajā hokeja līgā (NHL) - Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" viesos ar 0:3 piekāpās Kolorādo "Avalanche", Pitsburgas "Penguins" ar Teodoru Bļugeru sastāvā izbraukumā ar 1:4 zaudēja Kolumbusas "Blue Jackets", bet Otavas "Senators" ar Rūdolfu Balceru ierindā Bostonā ar 2:3 atzina "Bruins" pārākumu, liecina NHL informācija.

Girgensons laukumā bija 12 minūtes (11:54), izcēlās ar diviem spēka paņēmieniem un saglabāja neitrālu lietderības rādītāju. Filipam Grubaueram mājinieku vārtos pietika atvairīt 18 metienus, lai nosargātu savu cietoksni neieņemtu.

Turpretim Bļugers spēlēja deviņarpus minūtes, vienreiz meta pa vārtiem un iekrāja neitrālu lietderības rādītāju. Pēdējās deviņās savstarpējās spēlēs "Blue Jackets" hokejisti pirmoreiz pārspēja Pitsburgas klubu.

Savukārt Balcers uz ledus bija 12 minūtes (12:27), vienreiz meta pa vārtiem un veica vienu spēka paņēmienu, kā arī nopelnīja neitrālu lietderības rādītāju. "Senators" izšķirošos vārtus ielaida 45 sekundes pirms spēles beigām, kad precīzs bija Davids Krejči. Bostonas klubs bez punktu guvuma nav palicis jau 19 spēlēs pēc kārtas.

Bufalo klubs nākamo spēli aizvadīs otrdien mājās pret Dalasas "Stars" vienību, "Senators" pirmdien spēlēs Filadelfijā pret
"Flyers", bet "Penguins" jau svētdien uzņems Bostonas "Bruins" hokejistus.

Ar 68 spēlēs iekrātiem 69 punktiem "Sabres" atkāpās uz 12.vietu Austrumu konferencē, praktiski vairs nepretendējot uz dalību Stenlija kausa izcīņā, jo 14 spēles pirms regulārās sezonas noslēguma komandu no izslēgšanas spēļu zonas šķir 10 punkti. Reālas izredzes uz dalību izslēgšanas turnīrā ir "Penguins", kas Austrumos ieņem 7.vietu. Turpretim "Senators" ir gan Austrumu konferences, gan visas līgas pastarīši.