Latvijas futbola Virslīga. "Valmiera FC" - FK "Auda"

Pasaules čempionāts hokejā. Latvija 4:3 Austrija

Latvijas hokeja izlase gatavojas nākamajai spēlei

Latvijas hokejistiem pēc klupiena jāsasparojas svarīgai spēlei pret Austriju

Latvijas hokejistiem piektdien pasaules čempionāta spēlē pret sevi nopietni apliecinājušo Austrijas izlasi nepieciešama uzvara, lai nešķirtos no izredzēm vēl pacīnīties par tikšanu ceturtdaļfinālā. Latvijas valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc zaudējuma Čehijai sarunā ar žurnālistiem uzsvēra, ka jāizdara pareizi secinājumi un jāiet tālāk.

Pret čehiem spēles sākumā Latvijas izlase zaudēja visos elementos, turpretim pretinieki apliecināja savu savu klasi un gatavību cīnīties, sacīja Vītoliņš. Viņš atzina, ka ātri zaudētajā spēlē starp gribēšanu un varēšanu Latvijas izlasē bija pārāk liela plaisa.

Savukārt spēle pret Austriju komandai jāsāk uz pozitīvas nots un jāspēlē tā, kā pret Čehiju pēdējā trešdaļā, uzsvēra Vītoliņš. Zaudējums pret Čehiju komandai licis apzināties, ka jāspēlē labāk. Līdz mačam pret Austriju katram ir jāizanalizē savas kļūdas un  jāpārdomā sava darbība, lai laukumā sāktu no vienkāršākā – divcīņām un iemetieniem, paskaidroja treneris.

"Pirmais iemetiens – tā ir iniciatīva. Izdarīsim pareizos secinājumus un iesim tālāk," cerīgi uz nākamo spēli raudzījās Vītoliņš.

Saruna ar Hariju Vītoliņu

Treneris pēc neveiksmīgā sākuma mačā pret Čehiju nemainīja spēlētāju virknējumus, lai neizjauktu saites un sadarbības. Pie vainas bija zaudētas divcīņas, nevis kādi trūkumi spēlētāju virknējumos, paskaidroja Vītoliņš.

Pret austriešiem Latvijas izlasei pasaules čempionātos ir ļoti pozitīva bilance,

pēc valsts neatkarības atjaunošanas uzvarot 17 no 21 spēles. Taču jārēķinās, ka Austrijas izlase turnīrā Somijā ir apliecinājusi sevi kā nopietnu pretinieku, pēcspēles metienos pieveicot čehus (2:1), tikai pagarinājumā zaudējot ASV (2:3), kā arī zaudējumos Zviedrijai (1:3) un Norvēģijai (3:5) parādot nepiekāpīgu cīņassparu. Turklāt Austrijas hokejisti pasaules čempionātā elitē Somijā spēlē tikai tādēļ, ka dalība tika liegta agresorvalstīm Krievijai un Baltkrievijai.

Latvijas izlases nākamā pretiniece - Austrija

Latvijas izlase pēc četrām spēļu kārtām B grupā ieņem 7. vietu, no ceturtās pozīcijas īpašnieces Čehijas atpaliekot četrus punktus. Gan Latvijai, gan Austrijai pēc četrām spēlēm ir pa trim punktiem.

Pēc spēles pret Austriju latviešiem grupā atliks divi mači – pret britiem svētdien un pret Zviedrijas valstsvienību otrdien, 24. maijā.

Latvijas un Austrijas spēles tiešraide LTV7 un replay.lv sāksies plkst. 19.30 ar pirmsspēles studiju.

Piektdien pirmajā spēlē B grupā tiksies Lielbritānija un Somija, savukārt A grupā Helsinkos Vācijas un Itālijas duelim sekos Kazahstānas un Slovākijas mačs.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.  Pasaules čempioni kļūs zināmi 29. maijā.