Latvijas hokeja izlase

Četru Nāciju turnīrs hokejā. Latvija – Baltkrievija. Pēcspēles metieni

Četru Nāciju turnīrs hokejā. Latvija – Baltkrievija. Intervija ar Miku Indraši

Četru Nāciju turnīrs hokejā. Latvija – Baltkrievija. Spēles momenti

Latvijas hokejistiem pakaļdzīšanās Liepājā beidzas ar zaudējumu Baltkrievijai. Nozīmīgākās epizodes

Četru nāciju pārbaudes turnīra noslēgumā Latvijas hokeja izlase sestdien Liepājā ar 2:3 piekāpās Baltkrievijas valstsvienībai, kas nodrošināja arī pirmo vietu kopvērtējumā. Pēdējā trešdaļā mājinieki atguva divus vārtus, tomēr no zaudējuma izglābties nespēja un turnīru noslēdza otrajā vietā.

Latvijai vārtus guva mačā par labāko mājinieku sastāvā atzītais Miks Indrašis un Sandis Smons, bet viesiem ar trim iemestiem vārtiem izcēlās Mihails Stefanovičs. Indraši arī nosauca par turnīra vērtīgāko spēlētāju (MVP).

Intervija ar Miku Indraši

Indrašis pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komandai vajadzēja labāk nospēlēt otrajā periodā un efektīvāk darboties vairākumā. Izlasē bija daudz spēlētāju no Latvijas čempionāta klubiem, taču viņi apliecināja, ka spēj spēlēt šādā līmenī, uzsvēra Indrašis, kurš turnīra pēdējā spēlē bija komandas kapteinis.

Laukuma saimnieki spēli sāka sparīgos uzbrukumos, bet 8.minūtē iekrita uz ātru prettriecienu.

Rezultātu atklāj Baltkrievijas izlase

Baltkrievi izspēlēja ripu divatā pret vienu aizsargu un Stefanovičs bez kavēšanās meta teju tukšā Kristera Gudļevska sargāto vārtu stūrī.

Intervija ar Sandi Zolmani

Uzbrucējs Sandis Zolmanis pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komandai bija svarīgi agresīvi sākt spēli, un tas arī izdevās. Bija spiediens uz vārtiem, metieni un labas iespējas, bet baltkrievi izmantoja savu vienīgo momentu, sacīja Zolmanis.

Baltkrievija panāk 2:0

Otrās trešdaļas sākumā mājinieki palika mazākumā un baltkrievi skaitlisko vairākumu izmantoja. Stefanovičs no paasa leņķa trāpīja tālajā stūrī, bet spēlētāja nosegtais Gudļevskis ripu pamanīja par vēlu. Baltkrievijas izlase otro periodu aizvadīja daudz aktīvāk un uzturēja spriedzi pie laukuma saimnieku vārtiem. Latvijas hokejistiem asuma uzbrukumu noslēgumā pietrūka arī skaitliskajā vairākumā. Turklāt Baltkrievijas izlase turnīrā neielaida nevienus vārtus mazākumā.

Intervija ar Deividu Sarkani

Mājinieku uzbrucējs Deivids Sarkanis intervijā pēdējā pārtraukumā atzina, ka komanda bieži zaudēja ripu pie zilās līnijas un baltkrievi spēja izveidot pretuzbrukumus. Sarkanis pieļāva iespēju, ka spēlētājiem trūkst koncentrēšanās.

Intervija ar treneri Aleksandru Cicurski

Savukārt Latvijas izlases galvenā trenera palīgs Aleksandrs Cicurskis teica, ka pēc aktīva pirmā perioda jaunie spēlētāji mazliet pagura un tas spēles turpinājumā pavēra iespējas pretiniekiem. Cicurskis atgādināja, ka prāva daļa Latvijas valstsvienības spēlētāju ir no virslīgas klubiem, un meistarības starpība tomēr mazliet izpaužas.

Baltkrievi sasniedz trīs vārtu pārsvaru

Toties baltkrieviem vairākuma realizēšanai trešā perioda sākumā pietika ar sešām sekundēm, līdz Stefanovičs ar spēcīgu metienu tālajā stūrī panāca jau 3:0.

Miks Indrašis samazina rezultāta starpību

Latvijas izlasei izdevās ātri revanšēties - cīņā vārtu priekšā ripu no gaisa tīklā raidīja Indrašis.

Sandis Smons gūst Latvijai otros vārtus

Baltkrieviem epizodiski arvien izdevās radīt draudus Gudļevska vārtiem, tomēr astoņas minūtes pirms trešā perioda beigām rezultāta starpība saruka līdz minimumam. Smons spēcīgi meta no zilās līnijas un guva karjerā pirmos vārtus izlasē. Pēdējā minūtē Gudļevski aizstāja laukuma spēlētājs, tomēr baltkrievi spēja noturēties.

Pēcspēles metienu sērija

Pēcspēles metienos, kas neizšķīra mača rezultātu, fiksēja neizšķirtu 1:1.

Intervija ar Rihardu Bukartu pirms spēles

Izlases uzbrucējs Rihards Bukarts pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā pauda pārliecību, ka komandai jāuzvar arī pēdējā spēlē. Pret baltkrieviem mājinieki spēlēja bez pieredzējušajiem uzbrucējiem Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma, kam tika dota atpūta, taču viņu vietā ir gatavi stāties citi, teica Rihards Bukarts.

Pirmajās divās spēlēs turnīrā Latvijas valstsvienība "bullīšos" uzvarēja Slovēniju un papildlaikā pārspēja Francijas izlasi. Savukārt baltkrievi bija pārāki par Francijas hokejistiem, bet zaudēja Slovēnijai. Franči sestdien pēdējā spēlē turnīrā ar 3:0 uzvarēja Slovēnijas izlasi.

Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija rīcībā Liepājā bija gan pieredzējuši valstsvienības veterāni, gan pašmāju līgas hokejisti, kas turnīrā guva karjeras attīstībā nozīmīgu pieredzi.