Latvijas hokejistiem neizdodas lauzt zaudējumu sēriju pret Šveici. Svarīgākie notikumi

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas hokeja izlase svētdien Šveicē ar 1:3 zaudēja mājinieku valstsvienībai pārbaudes spēlē. Latvijas valstsvienībai neizdevās revanšēties par neveiksmi pirmajā abu komandu savstarpējā mačā dienu iepriekš.

Karjerā pirmos vārtus Latvijas izlasē guva Nauris Sējējs, pēdējā trešdaļā samazinot rezultāta starpību līdz 1:2.

Šveicieši aktīvāk uzbruka pirmajā trešdaļā, bet Latvijas vārtos droši nospēlēja Gustavs Grigals. Latvijas izlasē labākā iespēja uzbrukumā bija Renāram Krastenbergam, kuram neizdevās trāpīt brīvu metienu no tuvākas distances.

Šveices izlase gūst pirmos vārtus

Mājinieki vadībā izvirzījās otrās trešdaļas vidū, Kalvinam Tīrkaufam cīņā vārtu priekšā pārspējot Grigalu.

Šveicieši divkāršo pārsvaru

Latvijas izlasei otrajā trešdaļā bija piecminūšu vairākums, bet viesi vārtus neguva, turklāt šveicieši uzreiz pēc atgriešanās pilnā sastāvā divkāršoja pārsvaru. Izrāvienu vienatnē pret vārtiem precīzi noslēdza Damjēns Riats.

Nauris Sējējs samazina rezultāta starpību

Šveicieši vairāk uzbruka arī pēdējās trešdaļas sākumā, bet pie vārtu guvuma tika Latvijas izlase. Sējēja nevainojams plaukstas metiens samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Šveicieši perioda vidū vairākumā vēlreiz pārspēja Grigalu, taču ripu raidīja vārtos ar pārāk augstu paceltu nūju.

Ripa ielido tukšos Latvijas izlases vārtos

Trešo reizi ripa ielidoja jau tukšos Latvijas izlases vārtos pāris minūtes pirms beigu svilpes, kad Grigalu bija aizstājis laukuma spēlētājs. Precīzs mājiniekiem vēlreiz bija Tīrkaufs.

Dažādos turnīros Latvijas izlase šveiciešus nav pārspējusi kopš 2015.gada pasaules čempionāta.

Pirmajā spēlē sestdien Veinfeldenes pilsētā Latvijas izlase zaudēja ar 2:5. Sestdien gūta savainojuma dēļ Latvijas izlasē otrajai spēlei nepieteica uzbrucēju Miku Indraši. Valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš uz Šveici neaizbrauca slimības dēļ.

Latvijas izlasei pēc atgriešanās no Šveices vēl atliks divas pēdējās pārbaudes spēles 8. un 9. maijā “Arēna Rīga” pret Kazahstānu. Latvijas izlase pirmās divas pārbaudes spēles aizvadīja Francijā, kur komandas panākumus dalīja uz pusēm.

Uz pasaules čempionātu Latvijas valstsvienība dosies 11. maijā.

Pasaules čempionāts Somijā risināsies no 13. līdz 29. maijam. Latvijas izlasei grupas kārtā būs jātiekas ar ASV, Somijas, Norvēģijas, Čehijas, Austrijas, Lielbritānijas un Zviedrijas valstsvienībām.