Latvijas hokejisti vienīgos vārtus ielaiž pagarinājumā, zaudē slovākiem. Svarīgākie mirkļi

Turpinot gatavošanos pasaules čempionātam, Latvijas hokeja izlase trešdien Slovākijā ar 0:1 pagarinājumā zaudēja mājinieku valstsvienībai pārbaudes spēlē. Divās dienās aizvadītajās divās spēlēs katra komanda guva pa vienai uzvarai papildlaikā.

Vienīgos vārtus Latvijas izlase ielaida pagarinājuma pirmajā minūtē pēc nesaskaņotas laukuma spēlētāju un vārtsarga sadarbības. Mačā par labāko Latvijas izlasē atzina vārtsargu Ivaru Punnenovu.

Slovākijas izlase gūst spēlē vienīgos vārtus

Latvijas vārtu drošība otrajā spēlē tika uzticēta Punnenovam, kurš pirmajā trešdaļā tāpat kā viņa amata brālis pretējā laukuma pusē Braņislavs Konrāds nospēlēja nevainojami. Slovāki uzbrukumā darbojās mazliet aktīvāk, tomēr Latvijas izlase neļāva mājiniekiem izvērsties un spēku samērs bija teju līdzvērtīgs.

Otrās trešdaļas epizodes

Otrajā trešdaļā abas komandas centās kontrolēt ripu, bet nozīmīgus draudus vārtiem neradīja. Spraigākas izvērtās perioda pēdējās minūtes, kad slovāki bija tuvāk vārtu guvumam, īpaši solo izrāvienā izceļoties Daniilam Fominiham, bet epizodes noslēgumā uzbrucējam pazaudējot kontroli pār ripu.

Neieskaita Latvijas izlases vārtu guvumu

Gandrīz rezultatīvs Latvijai bija trešā perioda sākums, kad ripa ceļu vārtos atrada pēc Oskara Cibuļska metiena no zilās līnijas. Tiesneši pēc ilgām konsultācijām tomēr nolēma vārtu guvumu neieskaitīt, nolemjot, ka Miks Indrašis vārtu priekšā traucēja Konrādam.

Laukuma saimniekiem bīstama epizode izdevās trešdaļas vidū, Martinam Faško-Rudāšam starp Latvijas spēlētājiem izslidojot līdz vārtiem, tomēr uzbrucējs nespēja pārmest ripu pāri Punnenova uz ledus noliktajam kājsargam.

Neieskaita Slovākijas izlases vārtu guvumu

Mājiniekiem vārtu guvumu neieskaitīja septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām - Faško-Rudāšs bija veiklākais cīņā par ripu vārtu priekšā, tomēr mirkli iepriekš neatļauti tika kavēts Punnenovs. Arī šo epizodi tiesneši vērtēja videoatkārtojumā.

Trešās trešdaļas epizodes

Lielisku iespēju trīsarpus minūtes pirms perioda beigām neizdevās izmantot Robertam Bukartam - nonācis viens pret vienu ar Konrādu viņš divreiz meta, taču vārtsargs bija pārāks.

Pagarinājumā zaudēto vārtu epizodē Punnenovs izslidoja no vārtiem, taču kontroli pār ripu neieguva. Situāciju izmantoja 17 gadus vecais Jurajs Slafkovskis, raidot ripu vārtos.

Pēcspēles metienu sērija

Neatkarīgi no mača rezultāta aizvadītajā pēcspēles metienu sērijā ar 2:1 pārāki bija Latvijas hokejisti. Precīzi metieni izdevās Rihardam Bukartam un Mārtiņam Karsumam.

Mačam nepieteica Lauri Dārziņu, kurš dienu iepriekš spēlēja pirmajā uzbrucēju virknējumā. Sastāvā neiekļāva arī Mārtiņu Dzierkalu - divas brīvās vietas uzbrukumā ieņēma Oskars Batņa un Gints Meija.

Abu komandu pirmajā spēlē otrdien Pještanos pagarinājumā pārāka bija Latvijas izlase ar Jāni Kalniņu vārtos.

Latvijas izlasē spēlēm Slovākijā tika iekļauti vairāki potenciālie izlases līderi, tostarp par kapteini ieceltais Kaspars Daugaviņš. Slovākijas valstsvienības galvenais treneris Kreigs Remzijs spēlēs pret Latviju izvēlējās pārbaudīt virkni jauno hokejistu.

Pārbaudes spēlēs Slovākijā izlases galvenais treneris bija Artis Ābols, kam palīdzēja Raimonds Vilkoits un Edgars Masaļskis. Valstsvienības oficiālais galvenais treneris Bobs Hārtlijs vēl ir aizņemts Krievijas klubā Omskas apgabala "Avangard", kas finālsērijā turpina cīņu par Gagarina kausu Kontinentālajā hokeja līgā (KHL).

Gatavojoties pasaules meistarsacīkstēm, Latvijas valstsvienības kandidāti aprīlī divās pārbaudes spēlēs uzveica Latvijas U-18 izlasi, kas 26.aprīlī ASV startēs savas vecuma grupas pasaules čempionātā. Latvijas valstsvienībai pirms pasaules čempionāta paredzētas vēl divas pārbaudes spēles Rīgā 14. un 15.maijā pret Šveici.

Pasaules čempionāts Rīgā risināsies no 21.maija līdz 6.jūnijam.